Jak przyrządzić pyszne śniadanie?

Forma i zdrowie

Wszyscy wiemy, że śniadanie to podstawowy posiłek w ciągu dnia. Ma on za zadanie dostarczyć nam energii i siły na rozpoczynający się poranek. Właśnie z tych względów śniadanie powinno być dobrze zbilansowane pod względem tego, co jemy. W energii powinna zostać ukryta odpowiednia liczba kalorii, która pozwoli nam na zdrowe funkcjonowanie.

Pomijając odpowiednią kaloryczność posiłku, powinno być ono przede wszystkim smaczne, bo od niego może zależeć nawet nasz humor na nadchodzący dzień. Pożywne śniadanie to niekoniecznie słodkie płatki z mlekiem, więc aby było ono pełnowartościowe, warto pomyśleć nad innymi alternatywami.

Pomysły na smaczne śniadanie

Wśród nas na pewno znajdują się miłośnicy słodkich śniadań. Jeżeli więc lubimy zacząć dzień od tego typu produktów, to dobrze jest postawić na połączenie świeżych owoców i zbóż, niż kupowania drożdżówek. Płatki owsiane na mleku to swojego rodzaju klasyka śniadaniowa, jednak ciekawym produktem są również te jaglane lub ryżowe, które możemy przyrządzić w podobnej formie.

Dla osób, które lubią słone śniadania, ale nie potrafią zrezygnować ze słodkiego elementu, świetną propozycją jest chleb żytni z żurawiną. Niezwykle pożywny i smaczny może zostać bazą do kanapek, które przygotujemy w odmienionej wersji. Dobrze komponuje się z miodem i powidłami, ale jest również dobrym dodatkiem do wędlin, szczególnie dla osób, które cenią sobie połączenie słodyczy z mięsnym smakiem.

Natomiast jeżeli nie lubimy rozpoczynać dnia od słodyczy, to zdecydujmy się na talerz pełen warzyw, któremu będą towarzyszyć kolorowe kanapki. Smaczne i pyszne zdecydowanie mogą równać się ze zdrowym i pożywnym.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − osiem =

Forma i zdrowie
Wydarzenia sportowe – o czym należy pamiętać?

Wydarzenia sportowe należą do jednych z najczęściej organizowanych. Są one jednocześnie imprezami, które mogą przyjmować naprawdę duże rozmiary i być …

Forma i zdrowie
Kiedy warto wykonać testy skórne?

Katar i kaszel zwykle uznawane są za objaw przeziębienia czy innej infekcji z przebiegiem gorączki. Jednak co wtedy, gdy mamy …

Forma i zdrowie
Jak poprawić komfort pacjenta w przychodni?

We wszelkich przychodniach medycznych całkiem sporym problemem jest zazwyczaj zbyt długie oczekiwanie na badania. Aby temu zapobiec, omawiane placówki wdrażają …