Czym jest kompresor i za jakie kwestie odpowiada w samochodzie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kompresor to część Twojego samochodu, która jest odpowiedzialna za pompowanie powietrza w oponach. Kompresor jest bardzo ważną częścią Twojego samochodu, ponieważ pozwala Ci na bezpieczną i komfortową jazdę po drodze.

Opony pojazdu

Istnieje wiele powodów, dla których potrzebujesz kompresora powietrza w swoim pojeździe. Jednym z najbardziej oczywistych powodów jest utrzymanie opon napompowanych i na zalecanym poziomie ciśnienia.

Zawieszenie pneumatyczne

Kompresory są niezbędne w działaniu systemów zawieszenia pneumatycznego. Używają one małej pompy, aby podnieść ciśnienie w systemie, pozwalając na możliwość regulacji wysokości. Przewody dołączone do kompresora będą zazwyczaj podłączone do topliwego ogniwa, które może być używane do odcięcia zasilania, jeśli jest problem z kompresorem lub silnikiem elektrycznym. Osoby zainteresowane zakupem takiego kompresora np. do samochodu marki BMW, mogą skorzystać z pomocy zawartej na stronie https://thomasmarkt.com/kompresor-pompa-zawieszenia-bmw-e53/320-arnott-bmw-x5-e53-nowy-kompresor-pompa-zawieszenia-37226787617-4154033040-p-2494-815710010412.html – dzięki zawartym tam informacjom oraz dostępnym modelom wybierzesz odpowiedni do swojego modelu pojazdu.

Kompresory odgrywają również rolę w pojazdach z silnikami chłodzonymi powietrzem. Kompresory powietrza są wykorzystywane do zapewnienia wlotu zimnego powietrza do silnika i umożliwiają uzyskanie wyższych stopni sprężania i większej mocy silnika.

Jeśli chodzi o starsze pojazdy, jednym z najczęstszych problemów jest starzejący się kompresor, który zaczyna tracić zdolność do odpowiedniego ciśnienia lub gwałtownie wzrasta jego temperatura podczas używania go podczas długiej jazdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy do używania drona potrzebne są specjalne uprawnienia?
Czy do używania drona potrzebne są specjalne uprawnienia?
Używanie drona jest ściśle regulowane i w wielu wypadkach wymaga stosownych uprawnień, aktualnych badań lekarskich, a nawet ubezpieczenia OC. Oczywiście, […]
Najciekawsze atrakcje na imprezie firmowej
Najciekawsze atrakcje na imprezie firmowej
Imprezy firmowe to już standard. Nie tylko wielkie korporacje korzystają z zapewnienia rozrywki pracownikom. Obecnie dotyczy to prawie każdej firmy, […]
W jakie niezbędne akcesoria powinien zaopatrzyć się szpital?
W jakie niezbędne akcesoria powinien zaopatrzyć się szpital?
Wyposażenie szpitala jest zwykle widoczne na pierwszy rzut oka, ale poza kosztownymi aparaturami i sprzętem diagnostycznym, konieczne są również akcesoria, […]