Jakimi sposobami można zwiększyć komfort podczas snu?

Wszystko wokół domu

Na jakość naszego snu wpływa masa różnych czynników. Oprócz dbania o zdrową i wygodną pozycję musimy też zachowywać prawidłową higienę snu. Nieregularny tryb życia, stres i praca przy komputerze potrafią skutecznie zniszczyć nasz wypoczynek. Zdrowy sen jest niezwykle ważny dla prawidłowej regeneracji organizmu i naszego ogólnego samopoczucia, w łóżku spędzamy nawet 1/3 naszego życia. Tak samo, jak dbamy o jakość naszej pracy, powinniśmy też zadbać o sen i poświęcić naszym przyzwyczajeniom nieco więcej uwagi. 

Akcesoria zwiększające komfort

Niebagatelny wpływ na to, jak się wysypiamy, mają używane przez nas akcesoria. Źle dobrany materac czy poduszka może być powodem bólów pleców i kręgów szyjnych. Nieprawidłowa pozycja podczas snu powoduje też bezwarunkowe napinanie się mięśni, co skutkuje uczuciem napięcia i zesztywnienia nad ranem. Istotna jest też pościel, musi ona skutecznie zatrzymywać ciepło, a jednocześnie nie może powodować nadmiernego pocenia się w trakcie snu czy uczucia przegrzania. Wygodna poduszka i lekka kołdra puchowa z pewnością pomogą nam szybciej zasnąć. 

Prawidłowa higiena snu

Przed położeniem się powinniśmy unikać wszystkich pobudzających bodźców zewnętrznych. Na godzinę przed snem wyłączmy komputer czy telewizor i odłóżmy smartfon. Nadmiar sztucznego światła daje naszemu organizmowi bodziec do działania i zaburza rytm dobowy. Wpływa to bezpośrednio na jakość naszego snu, zasłońmy więc okna i przygaśmy światło. Zrezygnujmy też z lampek nocnych. Postarajmy się przyzwyczaić nasze ciało do stałych pór kładzenia się i wstawania, jasno określone godziny snu pozwolą na znacznie skuteczniejszą regenerację.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + trzynaście =

Wszystko wokół domu
Akcesoria do kuchni – co potrzebujesz?

Kuchnia jest ważnym pomieszczeniem w domu. To nie tylko miejsce, w którym gotujesz, ale także miejsce, w którym spędzasz dużo …

Wszystko wokół domu
Jaki kolor mozaiki do łazienki wybrać?

Istnieje wiele różnych kolorów mozaiki, z których można wybierać. Każdy kolor ma swoje unikalne cechy i korzyści, więc ważne jest, …