Jak urozmaicić domowe treningi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie z powodu pandemii koronawirusa zamknięte są siłownie oraz sale fitness. Mnóstwo osób aktywnych fizycznie trenuje więc w zaciszu własnego domu, wykorzystując do tego celu rozmaite przyrządy. Ma to swoje konkretne zalety – przede wszystkim gwarantuje optymalny komfort psychiczny (brak ciekawskich spojrzeń) i oszczędność pieniędzy (na karnetach), a ponadto daje możliwość perfekcyjnego dostosowania sprzętów do indywidualnych potrzeb. Niestety po jakimś czasie wykonywanie tych samych ćwiczeń może się znudzić. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jak temu skutecznie zaradzić.

Dodatkowe gadżety z pewnością się przydadzą

Trening we własnym domu to prawdziwe wyzwanie, które wymaga silnej woli i doskonałej motywacji. Aby znacznie je sobie ułatwić, warto co drugi lub trzeci dzień modyfikować zestaw ćwiczeń, wprowadzając do niego nową aktywność bądź nieco przekształcając dotychczasową (np. zamiast wyciskania sztangi leżąc można zdecydować się na rozpiętki). To doskonały sposób zarówno na uniknięcie rutyny, jak i poprawienie rezultatów poprzez dostarczanie ciału zróżnicowanych bodźców.

Kolejnym niezwykle ciekawym urozmaiceniem jest wykonywanie ćwiczeń według wskazówek udzielanych przez wybranego trenera w social mediach. Znajduje się tam cała masa bezpłatnych nagrań, w związku z czym każdego dnia istnieje szansa na wspólne trenowanie z innym fachowcem. Z pewnością zapobiegnie to nudzie.

Oprócz tego dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w zupełnie nowe gadżety, których do tej pory nie stosowaliśmy. Świetny przykład to choćby specjalna guma oporowa. Kosztuje ona stosunkowo niewiele, a w znacznym stopniu zwiększa tzw. opór progresywny, przyczyniając się do szybszego wzmacniania siły mięśni i rozbudowywania ich objętości. Akcesorium to pomaga również lepiej opanować daną technikę. Wysokiej jakości gumy posiada w asortymencie ten sklep online: https://forceband.pl. Pozostałe pożyteczne elementy to m.in. piłka fitness, skakanka, drążek ścienny oraz kettlebell. Nie zapomnijmy ponadto o sprawianiu sobie drobnych przyjemności w momencie osiągnięcia wyznaczonego celu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kapsułki do prania czy proszek? Który z nich jest lepszy?
Kapsułki do prania czy proszek? Który z nich jest lepszy?
Zarówno kapsułki do prania, jak i proszki do prania są wygodne i skuteczne. Każde z nich ma jednak swoje mocne […]
Uwielbiany i rozchwytywany przez archiwa regał przemysłowy – sklep dodas
Uwielbiany i rozchwytywany przez archiwa regał przemysłowy – sklep dodas
Dlaczego akurat regał przemysłowy – sklep dodas w oparciu o dane sprzedaży akurat tego akcesorium oraz opinie klientów, zauważa, że […]
Kiedy warto wykonać testy skórne?
Kiedy warto wykonać testy skórne?
Katar i kaszel zwykle uznawane są za objaw przeziębienia czy innej infekcji z przebiegiem gorączki. Jednak co wtedy, gdy mamy […]