Do czego służy olej silnikowy do motocykla?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Olej silnikowy do motocykli jest siłą napędową Twojego silnika. Zapewnia płynną i wydajną pracę motocykla, co pomaga wydłużyć jego żywotność i zmniejszyć koszty konserwacji. Możesz go kupić na stronie: https://liquimoly.sklep.pl/86-olej-silnikowy-do-motocykla.

Skład

Olej motocyklowy składa się z kilku różnych składników, w tym syntetycznych baz i dodatków, które pomagają smarować silnik i kontrolować jego zużycie. Silniki motocyklowe są zazwyczaj zaprojektowane do pracy na określonym rodzaju oleju. Zmiana typu oleju może spowodować uszkodzenie silnika motocykla, dlatego ważne jest, aby zawsze używać właściwego typu.

Typy oleju

Najczęściej spotykanym typem oleju motocyklowego jest 10W-40. Oznacza to, że ma on lepkość 10W przy pomiarze w temperaturze 100 stopni Celsjusza, ale sprawdza się również w wyższych temperaturach (do 40 stopni). Dzięki temu nadaje się do jazdy w gorących warunkach pogodowych, nie powodując nadmiernego zużycia części silnika Twojego motocykla ani ich przegrzania.

Jeśli szukasz lżejszego oleju motocyklowego, który lepiej sprawdzi się w zimnych warunkach pogodowych, spróbuj zamiast tego oleju 5W-30. Ta klasyfikacja wskazuje, że olej 5W powinien być stosowany w miesiącach zimowych, kiedy temperatury spadają poniżej 0 stopni Celsjusza.

Skąd wziąć olej do motocykla?

Olej do silników motocyklowych można kupić w większości sklepów z częściami samochodowymi, lub można zrobić własny przy użyciu oleju roślinnego lub oliwy z oliwek, jak również innych składników, które zostały przetestowane i okazały się skuteczne. Jeśli zdecydujesz się zrobić własny olej do silnika motocykla, ważne jest, abyś dokładnie przestrzegał wszystkich instrukcji, abyś nie spowodował żadnych szkód w silniku motocykla.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podział kurtyn diodowych
Podział kurtyn diodowych
Kurtyny LED są złożone z modułów charakteryzujących się stosunkowo niską wagą, dlatego z powodzeniem można je zamontować w praktycznie dowolnym […]
Jak polepszyć zdolności coachingowe?
Jak polepszyć zdolności coachingowe?
Chcąc zwiększyć swoje możliwości w zakresie coachingu warto decydować się na kurs na przykład dzięki szkole Meritum. Tym samym podniesienie […]
Czy zaległości w ZUS mogą być przeszkodą we wzięciu kredytu firmowego?
Czy zaległości w ZUS mogą być przeszkodą we wzięciu kredytu firmowego?
Każdy przedsiębiorca noszący się z zamiarem zaciągnięcia kredytu na swoją firmę musi liczyć się z tym, że bank dokona oceny […]