Do czego służy olej silnikowy do motocykla?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Olej silnikowy do motocykli jest siłą napędową Twojego silnika. Zapewnia płynną i wydajną pracę motocykla, co pomaga wydłużyć jego żywotność i zmniejszyć koszty konserwacji. Możesz go kupić na stronie: https://liquimoly.sklep.pl/86-olej-silnikowy-do-motocykla.

Skład

Olej motocyklowy składa się z kilku różnych składników, w tym syntetycznych baz i dodatków, które pomagają smarować silnik i kontrolować jego zużycie. Silniki motocyklowe są zazwyczaj zaprojektowane do pracy na określonym rodzaju oleju. Zmiana typu oleju może spowodować uszkodzenie silnika motocykla, dlatego ważne jest, aby zawsze używać właściwego typu.

Typy oleju

Najczęściej spotykanym typem oleju motocyklowego jest 10W-40. Oznacza to, że ma on lepkość 10W przy pomiarze w temperaturze 100 stopni Celsjusza, ale sprawdza się również w wyższych temperaturach (do 40 stopni). Dzięki temu nadaje się do jazdy w gorących warunkach pogodowych, nie powodując nadmiernego zużycia części silnika Twojego motocykla ani ich przegrzania.

Jeśli szukasz lżejszego oleju motocyklowego, który lepiej sprawdzi się w zimnych warunkach pogodowych, spróbuj zamiast tego oleju 5W-30. Ta klasyfikacja wskazuje, że olej 5W powinien być stosowany w miesiącach zimowych, kiedy temperatury spadają poniżej 0 stopni Celsjusza.

Skąd wziąć olej do motocykla?

Olej do silników motocyklowych można kupić w większości sklepów z częściami samochodowymi, lub można zrobić własny przy użyciu oleju roślinnego lub oliwy z oliwek, jak również innych składników, które zostały przetestowane i okazały się skuteczne. Jeśli zdecydujesz się zrobić własny olej do silnika motocykla, ważne jest, abyś dokładnie przestrzegał wszystkich instrukcji, abyś nie spowodował żadnych szkód w silniku motocykla.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak działa kocioł kondensacyjny?
Jak działa kocioł kondensacyjny?
Kotły kondensacyjne to nowoczesne rozwiązania, które cechują się dużą wydajnością, ale też są przyjazne dla środowiska. Właściwy montaż oraz użytkowanie […]
Jak dobrać fryzurę do kształtu naszej twarzy?
Jak dobrać fryzurę do kształtu naszej twarzy?
Najpopularniejsze fryzury można podzielić na dwie grupy – w pierwszej znajdują się te fryzury, które dobrze wyglądają na każdym kształcie […]
Jaki zakres działań jest oferowany przez profesjonalne firmy sprzątające?
Jaki zakres działań jest oferowany przez profesjonalne firmy sprzątające?
Z każdym rokiem coraz więcej przedsiębiorców rezygnuje z zatrudniania własnych sprzątaczek i korzysta z usług zewnętrznych firm sprzątających. Przekazywanie tych […]