Biurowy dress code – jakie buty wybrać do pracy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca biurowa zwykle związana jest z określonym dress codem, wyznaczonym odgórnie. Ubiór powinien być spójny i elegancki, ale zapewniać wygodę. Dotyczy to również butów. Stopy są narażone na wiele uciążliwości, dlatego warto o nie odpowiednio zadbać, zachowując przy tym wytyczne dotyczące ubioru. Jak zatem wybrać komfortowe buty do pracy?

Szpilka czy płaska podeszwa

Klasyczny dylemat dotyczy tego, czy postawić na szpilkę, a może płaską podeszwę? Z pewnością pierwsze działają korzystnie na sylwetkę i są bardziej reprezentatywne, ale drugie gwarantują niezbędne uczucie komfortu, szczególnie podczas wielogodzinnej pracy. Można to rozwiązać na dwa sposoby. Po pierwsze warto się zdecydować na dwie pary i w razie potrzeby, wymieniać je ze sobą.

Innym wyborem są czółenka na płaskim obcasie. Szeroki ich wybór dostępny jest na stronie internetowej: https://lizard-shoes.com/kategoria/czolenka-na-niskim-obcasie. Druga opcja łączy w sobie zalety eleganckich butów i komfort. Alternatywą dla nich są czółenka na słupku, które mniej obciążają stopę, ale wciąż prezentują się elegancko. Jeśli pozwala na to polityka pracodawcy można się zdecydować na bardzo komfortowe espadryle czy baleriny. Ich szeroki wybór z pewnością spowoduje, że każdy będzie mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Niezależnie od wybranego typu obuwia, należy postawić na dopasowanie. Obuwie powinno mieć odpowiedni rozmiar i przylegać do stopy, ale nie obcierać jej. Poruszanie palcami wewnątrz buta jest gwarancją bezpieczeństwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kurs hiszpańskiego online – jakie ma plusy to rozwiązanie?
Kurs hiszpańskiego online – jakie ma plusy to rozwiązanie?
Nauka języka może być wyzwaniem, a dla niektórych osób może to zająć lata, aby stać się biegłym w języku obcym. […]
Domki drewniane – jakie mają zalety?
Domki drewniane – jakie mają zalety?
Domy drewniane są wykonane z naturalnych materiałów, które można łatwo poddać recyklingowi. Dlatego są tak popularne wśród ludzi, którzy chcą […]
Ekologiczne i ekonomiczne opały domu
Ekologiczne i ekonomiczne opały domu
Z powodu nieustannie rosnących cen za ogrzewanie i pojawiających się regulacji w zakresie ekologii wiele osób poszukuje paliw alternatywnych dla […]