Jakie wartości odżywcze powinna zawierać karma przeznaczona dla naszego psa?

Życie i styl

Żywienie psa odgrywa w życiu zwierzęcia oraz jego opiekuna niezwykle istotną rolę. Ma ogromny wpływ na zdrowie czworonoga i jeżeli karma jest dobrze zbilansowana można uniknąć wielu kosztownych wizyt u weterynarza. Wybór odpowiedniego jedzenia jest prawdziwym wyzwaniem dla właściciela psiaka. Często dobrym rozwiązaniem może okazać się zasięgnięcie opinii lekarza weterynarii bądź dietetyka. Jakie warunki powinna spełniać zbilansowana karma dobrej jakości?

Skład i wartości odżywcze

Karma przeznaczona na codzienne posiłki powinna być oznaczona jako jednoporcjowa. Oznacza to, że jej odpowiednia ilość spełnia całodniowe zapotrzebowanie psa i niepotrzebne jest żadne inne pożywienie, ani suplementy. Wiele takich karm, które są podstawą w żywieniu czworonogów można znaleźć m.in. na stronie https://exclusion.pl/. Psy to względni mięsożercy – oznacza to, że ich dieta powinna w większości składać się z mięsa oraz dodatkowo warzyw. Polecane jest decydowanie się na produkty „grain free” – niezawierające w swoim składzie zbóż, gdyż nie są one naturalnym elementem spożywanym przez psy. Generalna zasada jest taka, że im więcej mięsa występuje w składzie – tym lepiej. Dobrze o danej karmy świadczy także dokładne i precyzyjne opisanie składników. 

Jak wiek psa wpływa na wytyczne jego żywienia?

Bardzo ważnym czynnikiem, od którego zależna jest psia dieta – jest wiek czworonoga. Szczeniaki w okresie wzrostu, czy suki w ciąży potrzebują zdecydowanie bardziej kalorycznych posiłków. Z kolei psy po kastracji czy sterylizacji mają skłonności do tycia – dlatego należy wybierać produkty dedykowane takim zwierzakom. Psi seniorzy wraz z wiekiem nabywają różnych schorzeń, które również wymagają specjalistycznej diety, która zapewni im wszelkie niezbędne składniki.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + siedem =

Życie i styl
Jaka lampa najlepiej sprawdzi się w sypialni?

Sypialnia to miejsce, w którym możesz się zrelaksować i odprężyć po długim dniu. To także miejsce, w którym spędzasz część …

Życie i styl
Czerwona torebka – klasyka gatunku

Romantyczna randka, spotkanie ze znajomymi w ulubionej restauracji, albo impreza okolicznościowa w gronie rodzinnym to doskonałe okazje na to, by …