Witaminy na zmęczenie – jakie to są?

Zdrowy styl życia

Witaminy na zmęczenie mogą pomóc niektórym ludziom czuć się lepiej.

Co to są witaminy?

Witaminy to niezbędne składniki odżywcze, które pomagają regulować wiele funkcji w organizmie. Nie dostarczają one bezpośrednio energii; działają raczej poprzez regulację reakcji chemicznych wewnątrz komórek, które wytwarzają energię i pozwalają nam ją efektywnie wykorzystać.

Witamina B12 

Ta witamina jest ważna dla produkcji energii w organizmie i jest szczególnie ważna dla osób cierpiących na anemię. Niedobory witaminy B12 są często widziane u wegan i wegetarian, którzy nie otrzymują wystarczającej ilości dietetycznych źródeł tej witaminy.

Witamina D 

Pomaga organizmowi wchłaniać wapń i fosfor, które są budulcem mocnych kości.

Magnez 

Magnez jest często spotykany w multiwitaminach i innych suplementach przeznaczonych dla osób ze zmęczeniem. Magnez pomaga przekształcić żywność w energię w organizmie i odgrywa rolę w skurczu mięśni, funkcji nerwów i kontroli glukozy we krwi. Jeśli cierpisz na zespół przewlekłego zmęczenia lub fibromialgię, suplementacja magnezem może pomóc w poprawieniu objawów.

Witamina C 

Jest antyoksydantem, który chroni komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Wolne rodniki to niestabilne cząsteczki, które mogą uszkadzać komórki i powodować raka, choroby serca i przedwczesne starzenie się.

Kwas foliowy (znany również jako folian) 

To witamina z grupy B, która jest niezbędna do produkcji czerwonych krwinek i syntezy DNA (tworzenia nowych komórek).

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 12 =

Zdrowy styl życia
Owoce – jakie mają zalety?

Owoce są zdrowe, pyszne i kolorowe. Można się nimi cieszyć przez cały rok i są pełne witamin, minerałów i błonnika. …

Zdrowy styl życia
Jakie powinny być ubrania do jogi?

Poszukując ubrań do jogi warto wiedzieć, czym się one charakteryzują. Ubrania do jogi różnią się od innych rodzajów odzieży pod …

Zdrowy styl życia
Suplementy najbardziej korzystne dla sportowców

Jeśli jesteś osobą aktywną, prawdopodobnie wiesz, że suplementy mogą pomóc ci osiągnąć lepsze wyniki i czuć się zdrowiej. Ale jakie …