Co warto wiedzieć o lusterku stomatologicznym?

Zdrowy styl życia

Bez tego narzędzia praca dentysty byłaby niemożliwa. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się lusterko stomatologiczne i jakie przyrządy są chętnie wybierane przez specjalistów. Poznaj szczegółowe informacje. 

Lusterka stomatologiczne – charakterystyka i zastosowania

Konstrukcja lusterka stomatologicznego obejmuje rękojeść i zwierciadło. Przyrządy te produkuje się ze stali nierdzewnej. Zazwyczaj średnica zwierciadła wynosi 18-24 mm. Do podstawowych zadań lusterek należy powiększenie obrazu jamy ustnej, co umożliwia specjalistom wygodną pracę i właściwą ocenę trudno dostępnych miejsc. Ponadto lusterko stomatologiczne pozwala na przytrzymanie języka, warg i policzków. Akcesorium sprawdza się również przy badaniu reakcji zębów oraz ozębnej na opukiwanie.

Renomowani stomatolodzy chętnie robią zakupy w sklepie internetowym Meditrans. Oferta obejmuje wyłącznie propozycje najlepszych producentów, co przekłada się na bardzo wysoką jakość. Obok lusterek nie brakuje również innych przydatnych w codziennej pracy narzędzi.

Atuty lusterek stomatologicznych

Lusterka stomatologiczne cieszą się szczególnym zainteresowaniem z uwagi na bardzo wysoką trwałość i niezawodność. Ponadto dostępne są w wielu rodzajach i rozmiarach, dzięki czemu specjalista może zawsze dopasować rozwiązanie do potrzeb pacjenta. Wszystko to sprawia, że akcesoria ze sklepu Meditrans są tak chętnie wybierane przez dentystów. Jeżeli szukasz najlepszych rozwiązań do gabinetu, obok tej propozycji nie możesz przejść obojętnie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 8 =

Zdrowy styl życia
Owoce – jakie mają zalety?

Owoce są zdrowe, pyszne i kolorowe. Można się nimi cieszyć przez cały rok i są pełne witamin, minerałów i błonnika. …

Zdrowy styl życia
Jakie powinny być ubrania do jogi?

Poszukując ubrań do jogi warto wiedzieć, czym się one charakteryzują. Ubrania do jogi różnią się od innych rodzajów odzieży pod …

Zdrowy styl życia
Suplementy najbardziej korzystne dla sportowców

Jeśli jesteś osobą aktywną, prawdopodobnie wiesz, że suplementy mogą pomóc ci osiągnąć lepsze wyniki i czuć się zdrowiej. Ale jakie …