Terapia Orthokine – co trzeba o niej wiedzieć?

Forma i zdrowie

Choroba zwyrodnieniowa stawów oraz urazy chrząstki, mięśni i ścięgien w znaczący sposób ograniczają sprawność fizyczną. Jednak zmniejszona ruchomość to nie jedyna konsekwencja rozwijającej się choroby czy urazu. Wykonywanie nawet drobnych ruchów może wiązać się z silnymi dolegliwościami bólowymi. Jest problem, który dotyczy ogromnej liczby osób. Już po 40. roku życia znacznie wzrasta ryzyko wystąpienia zwyrodnienia stawów.

Proces zwyrodnieniowy spowodowany jest zmniejszoną ilością chrząstki, która amortyzuje ruchy. Gdy ulega degradacji, występują trudności z wykonywaniem ruchów oraz ból. Aby nie doprowadzić do niesprawności ruchowej, należy w przypadku wystąpienia objawów jak najszybciej udać się po pomoc.

Na czym polega terapia Orthokine?

Należy zacząć od tego, że jest to metoda w pełni bezpieczna, która przeprowadzana jest przez licencjonowane ośrodki. Jej skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. W terapii Orthokine wykorzystywane są białka przeciwzapalne. Białka te są pobierane od pacjenta z jego krwi, następnie namnożone i podane w postaci wstrzyknięcia, czyli pacjent jest leczony za pomocą własnej krwi, a dokładnie właściwych białek znajdujących się w niej.

Efekty takiego wstrzyknięcia to zmniejszenie dolegliwości bólowych, spowolnienie lub zahamowanie degradacji chrząstki i redukcja stanów zapalnych. Terapia Orthokine wskazana jest w leczeniu zwyrodnienia stawów, stanów zapalnych, ale również w przypadku urazów ścięgien czy mięśni oraz bólów korzeniowych pleców. Jej zastosowanie może uchronić przed niesprawnością ruchową.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + jeden =

Forma i zdrowie
Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jego podstawowym celem jest dostarczenie skórze składników aktywnych o działaniu nawilżającym, regenerującym, …

Forma i zdrowie
Trening kobiet w ciąży – czy jest bezpieczny?

Do tego, jak wiele korzyści przynosi regularna aktywność fizyczna, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Coraz częściej można także usłyszeć o …