Praktyczne zastosowanie igłofiltrów – gdzie, kiedy i w jaki sposób?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Igłofiltry są używane do filtrowania strumienia cieczy poprzez przepuszczanie go przez serię małych rurek. Ciecz przechodzi przez rurki w jednym kierunku, podczas gdy powietrze lub gaz przepływa w kierunku przeciwnym.

Filtracja z dużą dokładność

Igłofiltry są zwykle używane, gdy istnieje potrzeba filtrowania cząstek mniejszych niż 20 mikronów (podwielokrotność metra) i większych niż 3 mikrony. Mogą być również stosowane do oddzielania cieczy od cząstek stałych o średnicy większej niż 3 mikrony.

Filtry igłowe mają kilka zalet w stosunku do innych typów filtrów:

  • Są małe i mobilne, więc mogą być z łatwością przenoszone z miejsca na miejsce w zależności od potrzeb;
  • Wymagają niewielkiej konserwacji i mogą działać przez wiele lat;
  • Do działania nie wymagają prądu ani sprężonego powietrza.

Czy tylko filtracja?

Głównym celem filtra igłowego https://hamer.pl/ jest usuwanie małych cząstek ze strumienia cieczy. Jednakże mogą one również usuwać większe cząstki, jeśli spadek ciśnienia przez filtr jest wystarczająco wysoki.

Filtry igłowe składają się z długiego kanału, który zwęża się do małego otworu na jednym końcu. Ciecz przechodzi przez ten otwór, natomiast większe cząstki zatrzymują się wewnątrz kanału.

Im mniejszy otwór w filtrze igłowym, tym mniejsze cząstki można odfiltrować ze strumienia cieczy. Na przykład, jeśli chcesz odfiltrować bardzo małe cząstki, takie jak bakterie lub wirusy, potrzebujesz bardzo wąskiego otworu (mikroskopijnego), aby zapobiec ich przechodzeniu z resztą strumienia cieczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Stacja kontroli pojazdów – czym się zajmuje?
Stacja kontroli pojazdów – czym się zajmuje?
Stacja kontroli pojazdów to obiekt, w którym samochody i inne pojazdy mechaniczne są kontrolowane pod kątem bezpieczeństwa i przydatności do […]
Co to jest podnośnik i jakie ma zastosowanie?
Co to jest podnośnik i jakie ma zastosowanie?
Podnośniki to urządzenia, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie w dzisiejszych czasach. Używa się ich w bardzo wielu sytuacjach. […]
Jakie usługi oferuje doradca podatkowy?
Jakie usługi oferuje doradca podatkowy?
Doradca podatkowy to profesjonalista, który świadczy usługi doradztwa finansowego w zakresie podatków. Usługi świadczone przez doradcę podatkowego zależą od obszaru […]