Praktyczne zastosowanie igłofiltrów – gdzie, kiedy i w jaki sposób?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Igłofiltry są używane do filtrowania strumienia cieczy poprzez przepuszczanie go przez serię małych rurek. Ciecz przechodzi przez rurki w jednym kierunku, podczas gdy powietrze lub gaz przepływa w kierunku przeciwnym.

Filtracja z dużą dokładność

Igłofiltry są zwykle używane, gdy istnieje potrzeba filtrowania cząstek mniejszych niż 20 mikronów (podwielokrotność metra) i większych niż 3 mikrony. Mogą być również stosowane do oddzielania cieczy od cząstek stałych o średnicy większej niż 3 mikrony.

Filtry igłowe mają kilka zalet w stosunku do innych typów filtrów:

  • Są małe i mobilne, więc mogą być z łatwością przenoszone z miejsca na miejsce w zależności od potrzeb;
  • Wymagają niewielkiej konserwacji i mogą działać przez wiele lat;
  • Do działania nie wymagają prądu ani sprężonego powietrza.

Czy tylko filtracja?

Głównym celem filtra igłowego https://hamer.pl/ jest usuwanie małych cząstek ze strumienia cieczy. Jednakże mogą one również usuwać większe cząstki, jeśli spadek ciśnienia przez filtr jest wystarczająco wysoki.

Filtry igłowe składają się z długiego kanału, który zwęża się do małego otworu na jednym końcu. Ciecz przechodzi przez ten otwór, natomiast większe cząstki zatrzymują się wewnątrz kanału.

Im mniejszy otwór w filtrze igłowym, tym mniejsze cząstki można odfiltrować ze strumienia cieczy. Na przykład, jeśli chcesz odfiltrować bardzo małe cząstki, takie jak bakterie lub wirusy, potrzebujesz bardzo wąskiego otworu (mikroskopijnego), aby zapobiec ich przechodzeniu z resztą strumienia cieczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwracać uwagę podczas wyboru mebli do sypialni?
Na co zwracać uwagę podczas wyboru mebli do sypialni?
Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy więcej czasu, niż może się wydawać. Aby nasz sen był jak najlepszy, warto zainwestować […]
Jakie oświetlenie w ogrodzie, stworzy w nim odpowiedni klimat i nastrój?
Jakie oświetlenie w ogrodzie, stworzy w nim odpowiedni klimat i nastrój?
Wiosną oraz latem spędza się dużo czasu na zewnątrz. Wysokie temperatury sprzyjają wszelkiego rodzaju aktywnościom na świeżym powietrzu. Posiadacze ogródków […]
Hydraulika siłowa – jakie mechanizmy obejmuje i do czego się je wykorzystuje?
Hydraulika siłowa – jakie mechanizmy obejmuje i do czego się je wykorzystuje?
Hydraulika siłowa obejmuje szereg urządzeń i części, które dostarczają różnorodnym maszynom przemysłowym energię do prawidłowego wykonywania zadań. Są one zazwyczaj […]