Kiedy osoby będące ze sobą w związku mogą potrzebować wsparcia psychoterapeutycznego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Terapia par może być pomocna, gdy jedno lub oboje partnerów doświadcza trudności w swoim związku. Najczęściej problemy, które para przynosi na terapię są wynikiem różnic w osobowości lub stylu. Innymi słowy, mogą doświadczać konfliktu, ponieważ widzą rzeczy inaczej. Mogą też mieć różne potrzeby i oczekiwania wobec związku.

Najczęstsze powody, dla których pary szukają psychoterapii to:

Trudności z komunikacją

Pary często mają trudności z komunikowaniem swoich potrzeb i pragnień. Może to prowadzić do zranionych uczuć i nieporozumień, które mogą prowadzić do konfliktów i kłótni.

Niespełnione oczekiwania

W niektórych przypadkach jeden partner może czuć, że drugi nie spełnia jego oczekiwań. Może to prowadzić do urazy i wielu problemów, a także powodować znaczny niepokój w związku.

Niewierność

Kiedy dochodzi do romansu, może to mieć ogromny wpływ na związek pary, zwłaszcza jeśli zdecydują się oni pozostać razem po ujawnieniu niewierności. Wiele razy, pary zdecydują się na doradztwo małżeńskie przed podjęciem decyzji, czy powinny pozostać razem po takim niszczącym odkryciu zostało dokonane przez jednego partnera przeciwko drugiemu. 

Emocjonalny dystans lub brak intymności 

W niektórych przypadkach jeden partner może czuć, że drugi jest emocjonalnie zdystansowany i nie dzieli się swoimi uczuciami. Może to być poważny problem dla wielu par, ponieważ może to prowadzić do braku emocjonalnej intymności. 

W wyniku występującego któregoś problemu, warto rozważyć uczęszczanie na specjalne sesje terapeutyczne, oferowane np. przez siedemzrodel.pl, polecany przez wielu gabinet psychoterapii, który służy profesjonalnym wsparciem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich warunkach najlepiej sprawdzi się rower trekkingowy?
W jakich warunkach najlepiej sprawdzi się rower trekkingowy?
Zakup roweru to zawsze trudne zadanie. Tak naprawdę ile nawierzchni, tyle różnych modeli. Jedne najlepiej sprawdzą się na wyprawy po […]
Popularne typy rolet
Popularne typy rolet
Popularne niegdyś żaluzje większość ludzi wymieniła już na rolety. Również zasłony nie są zbyt często spotykane. Rolety dużo łatwiej utrzymać […]
Na jaki typ ogrzewania najlepiej się zdecydować?
Na jaki typ ogrzewania najlepiej się zdecydować?
Współczesne technologie zmierzają w kierunku ekologii i oszczędności. Wzrasta też liczba sposobów na ogrzewanie domu jednorodzinnego. Która z nich jest […]