Jakie typy herbaty jesteśmy w stanie wymienić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Herbata to aromatyczny napój przygotowywany przez dodanie do gorącej wody parzonych liści rośliny Camellia sinensis. Termin ten odnosi się również do samej rośliny. Po wodzie herbata jest najczęściej spożywanym napojem na świecie. Herbata została po raz pierwszy odkryta w Chinach około 2737 roku p.n.e., ale jej początki sięgają około 3000 roku p.n.e.

Istnieje wiele różnych rodzajów herbaty, z których każdy ma swój unikalny smak i korzyści zdrowotne. Oto niektóre z najpopularniejszych herbat, które możesz wypróbować:

Biała herbata

Biała herbata jest wykonana ze sfermentowanych liści i pąków, które są starannie ręcznie zbierane z młodych pędów. Pączki te są zbierane przed pełnym otwarciem, a następnie poddawane minimalnemu utlenianiu lub przetwarzaniu podczas produkcji, co skutkuje jasnożółtym kolorem i delikatnym smakiem z nutami owocowymi.

Herbata zielona

zielona herbata jest produkowana ze sfermentowanych liści, które zostały minimalnie utlenione podczas produkcji, co daje jasnozielony kolor i lekko gorzki smak z nutami trawiastymi. Wykazano, że zielona herbata zawiera silne przeciwutleniacze zwane polifenolami (katechinami), które mogą pomóc w zapobieganiu rakowi i chorobom serca, a także w obniżaniu poziomu cholesterolu poprzez blokowanie jego wchłaniania z pożywienia do organizmu.

Herbata czarna

Czarna herbata jest produkowana z całkowicie utlenionych liści, co daje ciemny kolor i bogaty smak z silnymi nutami owocowymi. Herbata liściasta czarna zawiera więcej kofeiny niż herbaty zielone i białe, a także niewielkie ilości teofiliny (alkaloidu działającego jak kofeina).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Popularne typy rolet
Popularne typy rolet
Popularne niegdyś żaluzje większość ludzi wymieniła już na rolety. Również zasłony nie są zbyt często spotykane. Rolety dużo łatwiej utrzymać […]
Prezent dla pasjonata nurkowania – co kupić?
Prezent dla pasjonata nurkowania – co kupić?
Ludzie, którzy żyją i oddychają w wodzie, mają jedną wspólną cechę: kochają nurkowanie. W porównaniu z innymi sportami ekstremalnymi, nurkowanie […]
Jak wyciszyć drzwi?
Jak wyciszyć drzwi?
Jednym z podstawowych warunków wysokiego poziomu komfortu we własnym domu jest prawidłowe zamontowanie drzwi wejściowych. W tym przypadku warto zadbać […]