Jak stworzyć nietuzinkową kuchnię, swoich marzeń?

Wszystko wokół domu

Kuchnia to serce domu. To wizytówka domu. Często jest ważniejsza od salonu. To jak powinna wyglądać i w jakim stylu będzie urządzona jest tematem burzliwych dyskusji i narad. Chcemy, żeby była piękna i nietuzinkowa. To ma być kuchnia naszych marzeń.

Projekt kuchni

Kuchnia musi być funkcjonalna. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ale ergonomia i wygoda to nie wszystko. Liczy się  styl w jakim urządzimy kuchnię. To od nas zależy czy będzie nowoczesna, industrialna a może rustykalna. Ile marzeń tyle możliwości. 

Projektując kuchnię chcemy by była wyjątkowa i w jakimś stopniu unikalna. 

Co na ścianę? Co na podłogę?  

Klasycznym i popularnym rozwiązaniem są kafle. Układa się z nich podłogę w kuchni i ściany nad blatem. Kafle są trwałe, odporne i idealnie nadają się do pomieszczeń narażonych na  intensywne użytkowanie. 

Alternatywą dla kafli są mozaiki.  Warto zwrócić na nie uwagę. Pozwalają na tworzenie nietuzinkowych wnętrz. Podstawowa ich zaleta to to, że można je z uwagi na małe rozmiary dopasować do nieregularnych powierzchni i krzywizn. 

Mozaiki mają różne kształty od regularnych kwadracików czy prostokątów do arabskich arabesek. Dzięki czemu można wykreować z ich pomocą  zarówno wnętrza klasyczne jak i rustykalne czy prowansalskie.

Mozaika w kuchni to gwarancja ponadczasowości i klasy. Produkowane  z metalu, szkła czy gresu sprawdzą się we wnętrzach industrialnych, nowoczesnych czy glamour. Bardzo elegancko i klasycznie wyglądają mozaiki z kamieni np. marmuru. A nietypowe efekty dadzą mozaiki lustrzane. 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + dwa =

Wszystko wokół domu
Akcesoria do kuchni – co potrzebujesz?

Kuchnia jest ważnym pomieszczeniem w domu. To nie tylko miejsce, w którym gotujesz, ale także miejsce, w którym spędzasz dużo …

Wszystko wokół domu
Jaki kolor mozaiki do łazienki wybrać?

Istnieje wiele różnych kolorów mozaiki, z których można wybierać. Każdy kolor ma swoje unikalne cechy i korzyści, więc ważne jest, …