Kilka słów o Tatrach

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tatry to najbardziej znane i największe pasmo górskie na terenie Polski – najwyższy szczyt leżący na granicy polsko-słowackiej to Rysy liczące sobie 2499 metrów. Z kolei Kozi Wierch znajduje się już w całości po polskiej stronie (2291 m). Mimo tego, iż ogólna powierzchnia Tatr nie należy do tych największych w Europie, więc nie przytłacza swoją rozległością, pasmo to cieszy się wyraźnym zamiłowaniem pośród turystów – zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Naturalne atrakcje Tatr

W polskich Tatrach znajdziemy wiele różnorodnych atrakcji naturalnych, począwszy od rozległych krajobrazów, które podziwiać możemy nie tylko ze szczytów, ale i z okien apartamentów czy hoteli. Niezwykle atrakcyjne zakopiańskie tarasy pozwalają na obcowanie z niespotykaną panoramą. Wrażenie robią szczególnie na tych, którzy odwiedzają Zakopane lub jego okolice po raz pierwszy. Co więcej, Tatry sprawdzą się jako lokalizacja letnia oraz zimowa. Każda pora roku w tym paśmie górskim charakteryzuje się innymi atrakcjami i rozrywkami, z których skorzystać mogą turyści.

Poza panoramami z tarasów widokowych i balkonów warto zapoznać się i z tymi, które rozpościerają się z tatrzańskich szczytów. Kilkadziesiąt szlaków turystycznych o zróżnicowanym stopniu trudności i prawie 200 tras narciarskich ułatwią nam odkrywanie Tatr. Ich bezsprzecznym walorem są też możliwości zakwaterowania – od schronisk turystycznych, przez hostele, pensjonaty, apartamenty, po większe hotele.

Przed zdecydowaniem się na dany model warto zapoznać się z praktycznymi informacjami na temat tego pasma górskiego: http://apartamentyzakopane.pl/blog/najwyzsze-gory-w-polsce. Najwyższe góry w Polsce robią wrażenie na każdym, kto choć raz je odwiedził.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym możemy udekorować naszą kuchnie aby wyglądała dobrze?
Czym możemy udekorować naszą kuchnie aby wyglądała dobrze?
Kuchnia to miejsce, które należy urządzić w taki sposób, aby nie tylko użytkownicy, ale i goście czuli się w niej […]
Właściwości zdrowotne Morza Martwego – o czym warto wiedzieć?
Właściwości zdrowotne Morza Martwego – o czym warto wiedzieć?
Morze Martwe kryje w sobie wiele tajemnic. Jednakże najważniej rzeczy zostały już dawno temu odkryte. Chodzi o elementy zdrowotne, jakie […]
Jak zwiększyć objętość włosów?
Jak zwiększyć objętość włosów?
Oklapnięte włosy bez objętości są zmorą wielu kobiet. To problem, z którym mogą się borykać zarówno posiadaczki cienkich, jak również […]