Jak zwiększyć objętość włosów?

Życie i styl

Oklapnięte włosy bez objętości są zmorą wielu kobiet. To problem, z którym mogą się borykać zarówno posiadaczki cienkich, jak również grubych i gęstych kosmyków. Może to być spowodowane między innymi farbowaniem oraz częstym i intensywnym stylizowaniem pasm, niekiedy przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne. Jak zatem zwiększyć objętość włosów?

Triki, które trzeba znać

Podstawą jest dobór produktów do stylizacji. Warto kupić piankę dodającą objętości i aplikować ją na wilgotne kosmyki. Ważną kwestią jest również odpowiednie suszenie, kobiety mające oklapnięte włosy powinny suszyć je trzymając głowę w dół, ten trik doda fryzurze objętości. Warto zainwestować również w okrągłą szczotkę do modelowania i gdy kosmyki będą prawie wysuszone zacząć wyciągać na niej pasma. Ta prosta czynność pomoże unieść włosy u nasady.

Bardzo ważne jest unikanie zbędnego obciążania pasm. Z tego powodu należy często myć włosy, pozwoli to bowiem na oczyszczenie ich oraz skóry głowy z resztek różnych produktów. Dodatkowo mycie kosmyków nadaje im lekkości, dzięki której wyglądają korzystniej.

Dobrze w swojej kosmetyczce mieć produkty, które pomogą nadać włosom objętości i okażą się nieocenione przed większym wyjściem. Godne polecenia są pudry do włosów. Ich aplikacja jest prosta, należy delikatnie unieść kosmyki, a następnie nałożyć produkt u nasady i ułożyć fryzurę. Pasma będą efektownie uniesione. Przed ważnym wyjściem, by mieć pewność, że fryzura będzie dobrze się prezentować przez wiele godzin, warto ją utrwalić przy użyciu lakieru nadającego włosom objętości.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + dwanaście =

Życie i styl
Jaka lampa najlepiej sprawdzi się w sypialni?

Sypialnia to miejsce, w którym możesz się zrelaksować i odprężyć po długim dniu. To także miejsce, w którym spędzasz część …

Życie i styl
Czerwona torebka – klasyka gatunku

Romantyczna randka, spotkanie ze znajomymi w ulubionej restauracji, albo impreza okolicznościowa w gronie rodzinnym to doskonałe okazje na to, by …