W czasie letnich upałów najlepiej postawić na odzież lekką i przewiewną. Mężczyźni mogą założyć na siebie spodenki, koszulki z krótkim rękawem lub na ramiączkach. W przypadku pań najbardziej komfortowe będą legginsy oraz topy. Osoby, które mocno się pocą, mogą sięgnąć po opaski termoaktywne, które chronią przed spływaniem kropli potu do oczu.. W czasie upałów należy pamiętać o ochronie głowy oraz oczu. Najlepiej sprawdzają się czapki z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne.
Wiosną, kiedy temperatura powietrza wynosi kilkanaście stopni, należy dodatkowo założyć na siebie lekką kurtkę chroniącą przed chłodnym wiatrem. W takich warunkach krótkie spodenki można zamienić na getry do biegania. Nowoczesne produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które delikatnie uciskają nogi. Tego rodzaju nogawki kompensacyjne utrzymują napięcie mięśni i chronią je przed mikrouszkodzeniami.
Jeśli chodzi o zimę, podczas ubierania się na trening biegowy warto stosować sprawdzoną metodę „+10 stopni Celsjusza”. Chodzi o to, aby ubierać się tak, jakby temperatura powietrza na zewnątrz była o dziesięć stopni wyższa od tej, która jest w rzeczywistości. Osoba wychodząca na trening biegowy ubrana zgodnie z tą zasadą powinna odczuwać lekki chłód. Uczucie chłodu powinno być krótkotrwałe i minąć zaraz po rozpoczęciu treningu. Męska odzież do biegania w czasie chłodniejszych dni może obejmować ocieplane legginsy, polarowe bluzy i ocieplane kurtki.
Panowie, którzy nie lubią mocno dopasowanych produktów, mogą sięgnąć po luźniejsze spodnie biegowe dostępne na https://www.runshop.pl/odziez-meska,c1.html. W przypadku pań legginsy będą idealnym rozwiązaniem. Nie należy również zapominać o termoaktywnej bieliźnie. Warto zwrócić uwagę, by odzież sportowa do biegania zimą była wykonana z lekkich i oddychających materiałów, które nie chłoną wilgoci. Należy unikać odzieży bawełnianej, która mocno nasiąka potem i znacząco zwiększa swój ciężar.