Przydatne gadżety dla osób słabowidzących ułatwiające poruszanie się

Życie i styl

Istnieje kilka gadżetów, które mogą pomóc osobom niedowidzącym w poruszaniu się.

Nawigacja dla niewidomych

Najbardziej oczywistym gadżetem jest GPS lub system nawigacji zaprojektowany dla osób niewidomych. Systemy te wykorzystują instrukcje głosowe do prowadzenia użytkownika po trasie i podają wizualne wskazówki o zbliżających się zakrętach i skrzyżowaniach. Dostarczają również informacji o pobliskich firmach, takich jak restauracje czy stacje benzynowe, co może być pomocne, jeśli podróżujesz w nowym miejscu.

Jeśli jesteś zainteresowany takim urządzeniem to możesz odwiedzić stronę: http://sklep.altix.pl/pl/navieye-nawigacja-dla-niewidomych.

Mówiący zegarek

Mówiący zegarek informuje Cię o godzinie, wypowiadając ją na głos, gdy tylko naciśniesz jego przyciski. Jest to niedrogi gadżet, który może być bardzo pomocny, gdy podróżujesz sam lub z przyjaciółmi, którzy nie potrzebują dodatkowej pomocy, ale chcą sami pilnować czasu, aby nie kazać Ci czekać na przystanku lub dworcu!

Mówiący kalkulator 

Informuje jaka liczba pojawia się po naciśnięciu każdego przycisku na klawiaturze, co jest pomocne dla osób, które mają problemy z widzeniem liczb lub łatwym ich zapamiętaniem. Kalkulatory te często zawierają inne funkcje, takie jak konwersja walut (na przykład przeliczanie dolarów amerykańskich na euro).

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − cztery =

Życie i styl
Jaka lampa najlepiej sprawdzi się w sypialni?

Sypialnia to miejsce, w którym możesz się zrelaksować i odprężyć po długim dniu. To także miejsce, w którym spędzasz część …

Życie i styl
Czerwona torebka – klasyka gatunku

Romantyczna randka, spotkanie ze znajomymi w ulubionej restauracji, albo impreza okolicznościowa w gronie rodzinnym to doskonałe okazje na to, by …