Jak wybrać dobre ubezpieczenie motocykla?

Życie i styl

Motocykle są świetnymi pojazdami, które pozwalają nam poczuć prawdziwą wolność w podróży. Jednak zanim będziemy mogli wybrać się w trasę i poczuć wiatr we włosach, trzeba załatwić wszystkie formalności. Podobnie jak w przypadku auta osobowego, jednoślady podlegają ubezpieczeniu OC. Jednak oprócz powyższej obowiązkowej polisy, warto również wybrać dodatkowe opcje, które przydadzą się w kryzysowych sytuacjach. Podpowiadamy jakie rodzaje ubezpieczeń najlepiej przydają się motocyklistom i będą pomocne w każdej sytuacji.

Obowiązkowe OC

Przede wszystkim musimy spełnić podstawowy wymóg prawny, jakim jest wykupienie polisy od odpowiedzialności cywilnej, czyli tak zwanego OC. Jest ono obowiązkowe dla każdego kierującego pojazdem silnikowym, a motocykl takim właśnie jest. Podlega więc takim samym rygorom jak samochód osobowy, ciężarowy, autobus i wszystko inne, co może poruszać się po drogach. Na stronie https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-motocykla/kalkulator możemy wyliczyć najlepszą składkę OC, tak by nie przepłacać.

AC, NNW, Assistance

Ponieważ wywrotki na motocyklach zdarzają się, warto wykupić również autocasco, czyli w skrócie AC. Dzięki temu nie zapłacimy z własnej kieszeni za naprawę motocykla np. po przewróceniu się, a także doprowadzeniu do kolizji z własnej winy. Przyda się też polisa NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Gdyby stało się nam coś, czego powodem byłaby wywrotka, będziemy mogli skorzystać z rekompensaty za koszty leczenia. W końcu dochodzimy do polisy Assistance, która gwarantuje nam darmowe holowanie motocykla, gdyby doszło do jakiejś awarii w trasie. To ubezpieczenie również warto posiadać.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 18 =

Życie i styl
Jaka lampa najlepiej sprawdzi się w sypialni?

Sypialnia to miejsce, w którym możesz się zrelaksować i odprężyć po długim dniu. To także miejsce, w którym spędzasz część …

Życie i styl
Czerwona torebka – klasyka gatunku

Romantyczna randka, spotkanie ze znajomymi w ulubionej restauracji, albo impreza okolicznościowa w gronie rodzinnym to doskonałe okazje na to, by …