Wyposażenie gabinetu lekarskiego – co obejmuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyposażenie gabinetów medycznych to szeroka kategoria, która obejmuje wiele różnych narzędzi, urządzeń i instrumentów wykorzystywanych w placówkach służby zdrowia. Sprzęt medyczny waha się od prostych narzędzi, takich jak stetoskopy, do bardziej złożonych urządzeń, takich jak skanery MRI i tomografy komputerowe.

Wyposażenie gabinetu medycznego jest ogólnie podzielone na dwie kategorie: diagnostyczne i lecznicze. Diagnostyczny sprzęt medyczny służy do oceny stanu pacjenta, natomiast sprzęt medyczny zabiegowy służy do leczenia stanu pacjenta.

Do diagnostycznych medycznych urządzeń biurowych należą:

Stetoskopy 

Używane do słuchania dźwięków ciała, takich jak bicie serca i odgłosy płuc.

Otoskopy 

Używane do badania uszu pod kątem infekcji lub innych problemów.

Endoskop 

Przyrząd umożliwiający oglądanie narządów wewnętrznych lub jam ciała bez operacji poprzez przepuszczanie włókna optycznego (światła) przez jamę ciała z jednego końca do drugiego (endoskopia).

Ultradźwięk 

Urządzenie wykorzystujące fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do obrazowania struktur wewnętrznych w czasie rzeczywistym. USG jest nieinwazyjne i bezpieczne do stosowania u większości pacjentek na wszystkich etapach ciąży. USG może być wykorzystywane do oglądania wielu struktur wewnętrznych, w tym mięśni, ścięgien i więzadeł; wykrywania nagromadzenia płynów; oceny narządów jamy brzusznej; oceny przepływu krwi przez tętnice.

Pieczątki medyczne

Pieczątki lekarskie wykorzystywane są w branży medycznej do oznaczania dokumentów. Pieczątki te występują w różnych kształtach i rozmiarach, z różnymi wzorami. Niektóre są proste, inne bardziej skomplikowane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Remont mieszkania – jakie meble kupić do nowoczesnego salonu?
Remont mieszkania – jakie meble kupić do nowoczesnego salonu?
Finalny efekt aranżacyjny w dużej mierze zależy od oczekiwań i gustu właścicieli mieszkania. Obecnie w sprzedaży dostępne są rozmaite projekty […]
W jakich sytuacjach warto skorzystać z bezpiecznych kopert – czym one są?
W jakich sytuacjach warto skorzystać z bezpiecznych kopert – czym one są?
Koperty bezpieczne to opakowania przeznaczone do transportowania wyjątkowo wartościowych przedmiotów oraz poufnych dokumentów (firmowych, bankowych itp.). Charakteryzują się przede wszystkim […]
W jakie akcesoria sanitarne musi być zaopatrzona każda firma?
W jakie akcesoria sanitarne musi być zaopatrzona każda firma?
Zapewnienie utrzymania higieny i czystości w zakładach pracy, instytucjach państwowych czy innych obiektach użytkowych jest obowiązkiem każdego pracodawcy i właściciela […]