Wyposażenie gabinetu lekarskiego – co obejmuje?

Życie i styl

Wyposażenie gabinetów medycznych to szeroka kategoria, która obejmuje wiele różnych narzędzi, urządzeń i instrumentów wykorzystywanych w placówkach służby zdrowia. Sprzęt medyczny waha się od prostych narzędzi, takich jak stetoskopy, do bardziej złożonych urządzeń, takich jak skanery MRI i tomografy komputerowe.

Wyposażenie gabinetu medycznego jest ogólnie podzielone na dwie kategorie: diagnostyczne i lecznicze. Diagnostyczny sprzęt medyczny służy do oceny stanu pacjenta, natomiast sprzęt medyczny zabiegowy służy do leczenia stanu pacjenta.

Do diagnostycznych medycznych urządzeń biurowych należą:

Stetoskopy 

Używane do słuchania dźwięków ciała, takich jak bicie serca i odgłosy płuc.

Otoskopy 

Używane do badania uszu pod kątem infekcji lub innych problemów.

Endoskop 

Przyrząd umożliwiający oglądanie narządów wewnętrznych lub jam ciała bez operacji poprzez przepuszczanie włókna optycznego (światła) przez jamę ciała z jednego końca do drugiego (endoskopia).

Ultradźwięk 

Urządzenie wykorzystujące fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do obrazowania struktur wewnętrznych w czasie rzeczywistym. USG jest nieinwazyjne i bezpieczne do stosowania u większości pacjentek na wszystkich etapach ciąży. USG może być wykorzystywane do oglądania wielu struktur wewnętrznych, w tym mięśni, ścięgien i więzadeł; wykrywania nagromadzenia płynów; oceny narządów jamy brzusznej; oceny przepływu krwi przez tętnice.

Pieczątki medyczne

Pieczątki lekarskie wykorzystywane są w branży medycznej do oznaczania dokumentów. Pieczątki te występują w różnych kształtach i rozmiarach, z różnymi wzorami. Niektóre są proste, inne bardziej skomplikowane.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 8 =

Życie i styl
Jakie cechy charakterystyczne posiada kawa brazylijska?

Brazylijska kawa to bardzo popularny na świecie gorący napój. Znana jest również pod nazwą „Cafe Brasil”. Ziarna uprawiane są w …

Życie i styl
Jakie kroki należy podjąć podczas wypadku drogowego?

Oto kilka podstawowych kroków, które powinieneś podjąć w następstwie wypadku drogowego: Zachowaj spokój i w razie potrzeby wezwij pomoc Jeśli …

Życie i styl
Poczta kwiatowa – zaskocz swoich bliskich!

Poczta kwiatowa to wyjątkowy sposób na zaskoczenie bliskich. To idealny sposób, aby powiedzieć „kocham Cię” lub „wszystkiego najlepszego”, albo po …