Wyposażenie gabinetu lekarskiego – co obejmuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyposażenie gabinetów medycznych to szeroka kategoria, która obejmuje wiele różnych narzędzi, urządzeń i instrumentów wykorzystywanych w placówkach służby zdrowia. Sprzęt medyczny waha się od prostych narzędzi, takich jak stetoskopy, do bardziej złożonych urządzeń, takich jak skanery MRI i tomografy komputerowe.

Wyposażenie gabinetu medycznego jest ogólnie podzielone na dwie kategorie: diagnostyczne i lecznicze. Diagnostyczny sprzęt medyczny służy do oceny stanu pacjenta, natomiast sprzęt medyczny zabiegowy służy do leczenia stanu pacjenta.

Do diagnostycznych medycznych urządzeń biurowych należą:

Stetoskopy 

Używane do słuchania dźwięków ciała, takich jak bicie serca i odgłosy płuc.

Otoskopy 

Używane do badania uszu pod kątem infekcji lub innych problemów.

Endoskop 

Przyrząd umożliwiający oglądanie narządów wewnętrznych lub jam ciała bez operacji poprzez przepuszczanie włókna optycznego (światła) przez jamę ciała z jednego końca do drugiego (endoskopia).

Ultradźwięk 

Urządzenie wykorzystujące fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do obrazowania struktur wewnętrznych w czasie rzeczywistym. USG jest nieinwazyjne i bezpieczne do stosowania u większości pacjentek na wszystkich etapach ciąży. USG może być wykorzystywane do oglądania wielu struktur wewnętrznych, w tym mięśni, ścięgien i więzadeł; wykrywania nagromadzenia płynów; oceny narządów jamy brzusznej; oceny przepływu krwi przez tętnice.

Pieczątki medyczne

Pieczątki lekarskie wykorzystywane są w branży medycznej do oznaczania dokumentów. Pieczątki te występują w różnych kształtach i rozmiarach, z różnymi wzorami. Niektóre są proste, inne bardziej skomplikowane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Torebka damska – jakie są rodzaje?
Torebka damska – jakie są rodzaje?
Torebka damska to niezbędny dodatek w jej garderobie. Torebka to nie tylko dodatek, ale także swoiste przedłużenie jej osobowości. Torebki […]
Elektryczne rozwiązania dla branży przemysłowej
Elektryczne rozwiązania dla branży przemysłowej
Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie bez telefonu komórkowego. Narzędzia te służą nie tylko do wykonywania rozmów telefonicznych, ale […]
3 najważniejsze akcesoria wędkarskie
3 najważniejsze akcesoria wędkarskie
Już niebawem łowiska w pełni otoczone zostaną przez wędkarzy, oczekujących na spektakularne okazy. Jednakże na długo przed wyprawą nad zbiornik […]