Niezbędne akcesoria dla koneserów win

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wino to jeden z najciekawszych trunków, o bogatej historii i tak wielu gatunkach, że nie sposób ich wymienić. Szczególnie te bardziej wykwintne zasługują na nieco więcej uwagi przy ich podawaniu. Oczywiście można wlać je po prostu do kieliszka i wypić, jednak prawdziwi koneserzy dbają o odpowiednią oprawę towarzyszącą podawaniu tego szlachetnego alkoholu i powodem wcale nie jest tu snobizm, a zwykła praktyka.

Dlaczego warto zainwestować w akcesoria do wina?

Kiedy często sięga się po wino, dobry zestaw akcesoriów staje się wręcz niezbędny. Przyda się on nie tylko, gdy chce się elegancko podać trunek gościom, ale również podczas otwierania go dla własnej przyjemności, bez specjalnej okazji. W degustacji wina liczy się bowiem nie tylko sam smak, ale również moment otwierania butelki ulubionego trunku. To jednak w przypadku braku odpowiednich akcesoriów może okazać się niezwykle niewygodne, a czasem nawet niebezpieczne, podczas ściągania folii przy pomocy noża, lub usuwania korka bez odpowiedniego korkociągu.

Jakie akcesoria powinny znaleźć się w dobrym zestawie do wina?

Wybierając zestaw do wina należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zawarte w nim akcesoria. Najważniejszym i najbardziej podstawowym z nich jest oczywiście dobrej jakości korkociąg. Powinien być on wyposażony w wygodny i bezpieczny uchwyt oraz mechanizm dźwigni, dzięki któremu nie trzeba wkładać zbyt dużej siły w wyciąganie korka. Najczęściej spotykanymi rodzajami tego urządzenia jest trybuszon, czyli tak zwany korkociąg kelnerski i korkociąg motylkowy. Oba są niezwykle praktyczne i proste w obsłudze, choć osoby początkujące mogą preferować ten drugi typ, ze względu na to, że wymaga on mniej wprawy w używaniu.

Będąc już przy otwieraniu butelki nie można nie wspomnieć również o obcinaczu, który pozwala na szybkie ściągnięcie folii z szyjki, bez ryzyka skaleczenia się. Bardzo praktyczne okazać się mogą również nalewak i pierścień (okapnik), dzięki którym można znacznie ułatwić nalewanie wina i uniknąć trudnych do usunięcia plam na obrusie. Dobre zestawy zawierają również zatyczki, rozwiązujące problem ponownego, siłowego wciskania korka do butelki.

Poszukując eleganckich i funkcjonalnych zestawów do wina, warto zajrzeć na stronę https://zasadamedia.pl/18917//zestaw-do-wina, gdzie znajdą Państwo propozycje z różnych przedziałów cenowych, ale zawsze o wysokiej jakości i estetyce wykonania. Dobry zestaw do wina nie tylko zapewnia gustowny sposób podania tego wykwintnego napoju, ale również wygodę i bezpieczeństwo. Powinien on znaleźć się na wyposażeniu każdej osoby, która przepada za tym trunkiem, aby uprzyjemnić rytuał jego serwowania nie tylko od święta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Urodziny tematyczne – jakie gadżety przygotować?
Urodziny tematyczne – jakie gadżety przygotować?
Inspirowanie się modą na urządzanie tematycznych urodzin sprawiło, że dzieciaki coraz częściej pragną mieć taką imprezę. Dopilnowanie wszystkich szczegółów dotyczących […]
Makijaż permanentny – jakie są przeciwskazania?
Makijaż permanentny – jakie są przeciwskazania?
Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego są takie same jak w przypadku tradycyjnego tatuażu. W ciąży, w okresie karmienia piersią, jeśli […]
Współpraca na zasadzie franczyzy – czy jest to opłacalne?
Współpraca na zasadzie franczyzy – czy jest to opłacalne?
Dla każdego niedoświadczonego przedsiębiorcy ważne jest wsparcie. Prowadzenie firmy wymaga bowiem odpowiednich umiejętności. Oprócz tego istotna będzie również wiedza o […]