Uszczelki w silniku – do jakich części są potrzebne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobra uszczelka będzie służyć przez długi czas. Uszczelki samochodowe silnika to ważne elementy, które pomagają uszczelnić silnik przed wyciekami i umożliwiają prawidłowe chłodzenie. Mogą być wykonane z gumy, miedzi lub innych materiałów, w zależności od tego, jaki typ pojazdu posiadasz i mogą być zarówno wielokrotnego użytku, jak i jednorazowe.

Istnieje kilka różnych typów uszczelek silnikowych, które mogą być używane w różnych zastosowaniach. Poniżej znajduje się lista najczęściej spotykanych typów:

Uszczelka pokrywy rozrządu 

Uszczelka pokrywy rozrządu uszczelnia pokrywę łańcucha rozrządu do głowicy cylindrów w niektórych małych silnikach. Pokrywa łańcucha rozrządu chroni łańcuch rozrządu i koła zębate przed zanieczyszczeniami dostającymi się do silnika podczas jego pracy. Bez tej osłony, brud i zanieczyszczenia mogą spowodować uszkodzenie silnika, co wymaga kosztownych napraw.

Uszczelka chłodnicy 

Uszczelka chłodnicy uszczelnia górną i dolną część chłodnicy, aby zapobiec wyciekom z układu chłodzenia. Uszczelki te często ulegają awarii z powodu wieku lub nieprawidłowej instalacji w pewnym momencie. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać je pod kątem wycieków, a także wymieniać je w razie potrzeby, aby nie musieć wydawać pieniędzy na drogie naprawy, jeśli wyciekną później w dół drogi!

Uszczelka miski olejowej 

Uszczelka miski olejowej uszczelnia blok silnika, dzięki czemu olej pozostaje w nim, a nie wycieka na zewnątrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaką wannę wybrać do dużej łazienki?
Jaką wannę wybrać do dużej łazienki?
Wydawać by się mogło, że mając dużą łazienkę łatwo będzie ją urządzić, bo wszystko się zmieści. Jednak często okazuje się, […]
Stroje, do których pasują botki
Stroje, do których pasują botki
Na dworze deszcz i plucha a przed nami ważne spotkanie. W co się ubrać? Co założyć na nasze stopy, żeby […]
Jak dbać o jakość powietrza w biurze?
Jak dbać o jakość powietrza w biurze?
Obecnie coraz więcej czasu spędzamy w pracy w pomieszczeniach zamkniętych, niekiedy w biurowcach razem z setkami lub nawet tysiącami innych […]