O czym należy pamiętać kupując drukarkę 3D?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarka 3D to maszyna, która może tworzyć trójwymiarowe obiekty z pliku cyfrowego. Odbywa się to poprzez układanie warstwy po warstwie materiału i wiązanie jej razem, tworząc obiekt lub część w pożądanym kształcie.

Technologia ta jest znana od dziesięcioleci, ale dopiero niedawno stała się przystępna i dostępna dla przeciętnego konsumenta. Drukarki 3D są obecnie dostępne już za 400 złotych, co czyni je doskonałym narzędziem dla hobbystów, nauczycieli i użytkowników domowych.

Poniżej przedstawiono kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie drukarki 3D:

Rozmiar

Im większa jest twoja drukarka, tym droższa będzie. Jednakże, jeśli planujesz drukować większe obiekty, takie jak meble, to będziesz potrzebował czegoś większego niż przeciętna jednostka na rynku dzisiaj. Należy pamiętać, że większe drukarki zużywają również więcej energii niż mniejsze, więc mogą nie być tak energooszczędne.

Materiały do druku

Niektóre drukarki używają tylko plastikowego filamentu, podczas gdy inne używają wielu materiałów, takich jak plastik i stopy metali. Niektóre urządzenia pozwalają na drukowanie z wielu rodzajów tworzyw sztucznych jednocześnie (do trzech). Może to ułatwić sprawę, jeśli trzeba wykonać wiele części, które wymagają różnych rodzajów materiałów, aby dobrze ze sobą współpracowały. Przykładowo filamanet HIPS jest idealny do tworzenia części, które muszą być elastyczne, podczas gdy PLA jest lepszy do rzeczy, które muszą być sztywne. Najlepsze drukarki 3D na rynku pozwalają dziś na drukowanie wielu materiałów jednocześnie, dzięki czemu mogą wykonać niemal każdy obiekt, który chcesz. Jest to duża przewaga nad innymi typami maszyn, takimi jak młyny CNC i wycinarki laserowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Niebanalne pomysły na codzienną kreację
Niebanalne pomysły na codzienną kreację
Stylizacja na co dzień – nie musi być nudna! Jeśli ktoś myśli, że codzienna kreacja to tylko taka, która wieje […]
Dlaczego warto okleić samochód folią ochronną?
Dlaczego warto okleić samochód folią ochronną?
Głównym argumentem przemawiającym za oklejeniem samochodu folią ochronną jest to, że pieniądze, czas i wysiłek, które poświęcasz na wykończenie wnętrza […]
Prywatne loty biznesowe – kto powinien rozważyć ich wynajęcie?
Prywatne loty biznesowe – kto powinien rozważyć ich wynajęcie?
Samoloty prywatne coraz częściej są wykorzystywane do przelotów biznesowych lub turystycznych. Wzrastająca popularność tej formy przemieszczania się nie powinna nikogo […]