Gazety, portale, serwisy informacyjne, czyli jak być na bieżąco z wydarzeniami

Czas wolny

W ostatnich miesiącach na świecie dzieje się bardzo dużo. By pozostać zawsze poinformowanym o wszystkich wydarzeniach, konieczne jest czytanie różnego rodzaju gazet, portali informacyjnych, serwisów publicystycznych i tak dalej. Warto przy okazji zadbać, by nie stać się ofiarą dezinformacji, o co wcale nie trudno w obecnych czasach. Dlatego stworzyliśmy ten krótki poradnik, w którym podpowiadamy jak nie wpaść w pułapkę fake-newsów oraz skąd brać informacje, by zawsze być na bieżąco ze światowymi i krajowymi wydarzeniami.

Duża ilość źródeł

Przede wszystkim należy korzystać z więcej niż jednego źródła informacji, a najlepiej by było ich możliwie dużo. Wszystko sprowadza się bowiem do tego, że spora część zarówno gazet jak i czasopism papierowych, jak również serwisów online z wiadomościami, sympatyzuje z określonymi opcjami politycznymi. Mogą one więc przemilczać pewne niewygodne fakty, natomiast nadmiernie eksponować inne. Stąd właśnie powinniśmy potwierdzać zasłyszane w jednym miejscu informacje również w innych źródłach.

Unikanie fake newsów

Zanim zaczniemy czytać dany portal informacyjny, czy też sięgniemy po jakąś gazetę lub czasopismo, warto poszukać informacji na jego temat. W ten sposób dowiemy się czy nie sympatyzuje z jakąś opcją polityczną i czy jest obiektywne. Jeśli znajdziemy przynajmniej kilka takich źródeł informacji, będziemy praktycznie całkowicie odporni na fake newsy. Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi będą Państwo wiedzieć, w jaki sposób uzyskać obiektywne wiadomości fakty PL. Te same zasady stosują się zarówno do informacji krajowych, jak również tych ze świata.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × jeden =