Aktywny czas na świeżym powietrzu z dzieckiem

Czas wolny

Wspólna aktywność fizyczna to znakomity sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. To w końcu wspaniała zabawa, która jednocześnie przynosi wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. A dzieci uwielbiają sport, tym bardziej jeśli biorą w tym udział również ich rodzice. W jaki sposób można więc spędzić czas na świeżym powietrzu z całą rodziną?

Pełne przygód wyprawy rowerowe

Pierwszą aktywnością, jaka przychodzi na myśl jest oczywiście jazda rowerem. Mogą w niej uczestniczyć dzieci starsze (które potrafią już samodzielnie jeździć na rowerze), a także maluchy (mogą wówczas siedzieć w specjalnym foteliku, który mocuje się do bagażnika roweru rodzica). Kiedy tylko dopisuje pogoda, warto zorganizować prawdziwą, rowerową wyprawę: do plecaków spakować koc, napoje i przekąski. Dobrze zaplanować po drodze wspólny piknik, a nawet ognisko – dzieci na pewno będą zachwycone. Oczywiście taka wyprawa potrwa sporo czasu, więc jest to pomysł możliwy do zrealizowania wyłącznie w weekendy.

Przydomowy plac zabaw dla małych i dużych

W tygodniu, kiedy dzieci uczą się w szkole lub przedszkolu, a dorośli pracują, może być trudno znaleźć odpowiednią ilość czasu na rowerowe wyprawy lub inne aktywności na świeżym powietrzu. Posiadając swoje własne podwórko, warto więc pomyśleć o postawieniu w nim placu zabaw lub małpiego gaju dla dzieci oraz siłowni plenerowej dla dorosłych. Indywidualne projekty takich placów można zrealizować np. tutaj https://www.silownieogrodowe.com. Posiadając taką własną przestrzeń do zabawy, można trenować i bawić się w każdej wolnej chwili.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =