Przekaźnik interfejsowy – gdzie i w jakim celu jest wykorzystywany?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przekaźnik interfejsu służy do podłączenia urządzenia do sieci. Jest to urządzenie, które umożliwia połączenie dwóch różnych typów urządzeń razem, takich jak komputery i drukarki, ale nie tylko!

To nie jest zwykły „switch”

Interfejsowy przekażnik jest używany do zmiany poziomu napięcia sygnału wejściowego. Przyjmie on sygnał wejściowy i wyprowadzi wyższy lub niższy poziom napięcia, w zależności od konfiguracji.

Używany w aplikacjach, w których chcesz kontrolować urządzenie ze źródła niskiego napięcia, takiego jak np. mikrokontroler. Przekażnik interfejsu może być skonfigurowany do pracy jako inwerter, więc jeśli otrzymujesz 5V z mikrokontrolera i chcesz wysłać 3V, przekaźnik interfejsu znajdzie w takiej sytuacje swoje zastosowanie.

Podczas pracy z przekaźnikami ważne jest, aby pamiętać, że istnieje pewne opóźnienie pomiędzy wysłaniem sygnału a jego faktycznym uaktywnieniem przez przekaźnik.

Umożliwia spójną pracę, często niewspółpracujących interfejsów

Przekaźnik interfejsu zazwyczaj działa poprzez przyjęcie dowolnego sygnału wejściowego i przekształcenie go w inny format, tak aby mógł być zrozumiany przez inne urządzenie w sieci. Konwersja ta może odbywać się poprzez zmianę poziomu napięcia lub schematu kodowania sygnału, ale nie zmienia samych danych.

Jest więc on przydatny do łączenia dwóch urządzeń, które nie mają ujednoliconego sposobu komunikowania się ze sobą. Przekaźniki interfejsowe są przez to często wykorzystywane w robotyce, aby umożliwić łączenie bardziej złożonego oprogramowania i kontrolę różnych elementów w systemach robotycznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na dbanie o ekologię w biznesie
Nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na dbanie o ekologię w biznesie
Od dziesiątek lat świat zmaga się z problemem, jakim jest zanieczyszczanie środowiska. Na szczęście wciąż wymyślane są kolejne, nowoczesne sposoby, […]
Jak podkreślić figurę strojem?
Jak podkreślić figurę strojem?
Dzięki strojowi odpowiednio dobranemu do naszej figury jesteśmy w stanie podkreślić jej wszystkie atuty. Istotne jest, by znać wszystkie słabe […]
W czym przygotowywać i przechowywać posiłki dla sportowców?
W czym przygotowywać i przechowywać posiłki dla sportowców?
Dla sportowców i amatorów aktywności fizycznej dieta pełni bardzo ważną rolę, pomagając im utrzymać formę i osiągnąć zamierzone cele. Często […]