Makijaż permanentny – czym jest i ile kosztuje?

Życie i styl

Współczesne zapracowane kobiety niejednokrotnie nie mają czasu na częste wizyty w salonach kosmetycznych. Technologia na szczęście wychodzi im naprzeciw, dzięki czemu mogą zadbać o swój wygląd bez konieczności inwestowania sporej ilości czasu w różnego rodzaju zabiegi. Jednym z takich komfortowych rozwiązań jest niewątpliwie makijaż permanentny, który jest na tyle trwały, że odwiedziny kosmetyczki mogą zostać ograniczone do minimum.

Czym jest trwały makijaż?

Ten rodzaj tworzenia makijażu polega na wprowadzeniu płytko pod skórę barwnika o wybranym wcześniej odcieniu. W tym celu mogą być użyte cieniutkie igły lub ostrza, a cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Efekt jest bardzo naturalny i praktycznie nie do odróżnienia od normalnego makijażu wykonanego przy pomocy drogeryjnych kosmetyków. Jego głównym celem jest podkreślenie naturalnej urody oraz wyeksponowanie jej największych zalet. Najczęściej zabieg wykonuje się na brwiach oraz ustach.

Ile to kosztuje?

Cena makijażu permanentnego uzależniona jest w głównej mierze od wybranej metody oraz od partii ciała, na jakiej go wykonujemy. Istotnym elementem mającym wpływ na cenę jest również ilość barwnika, jak zostanie zużyta podczas procesu. Jeśli chodzi o brwi, koszt zamyka się w granicach od 900 do 1200 złotych. Płacąc taką sumę, możemy liczyć na dorysowanie dodatkowych włosków metodą piórkową lub wyrównanie i podkreślenie kształtu metodą cieniowania. W przypadku ust ceny oscylują w granicach od 750 do 1200 złotych i uzależnione są od efektu, jaki chcemy uzyskać po zabiegu.

Makijaż permanentny Warszawa na pierwszy rzut oka wydaje się być nie lada wydatkiem. Wiąże się to jednak z tym, że zostaje on z nami na dłużej, przez co oszczędzamy, chociażby na zakupie kolejnej partii kosmetyków czy comiesięcznych wizytach w salonach kosmetycznych.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =

Życie i styl
Czerwona torebka – klasyka gatunku

Romantyczna randka, spotkanie ze znajomymi w ulubionej restauracji, albo impreza okolicznościowa w gronie rodzinnym to doskonałe okazje na to, by …

Życie i styl
Jakie przekąski na imprezę kupić?

Jeśli organizujesz przyjęcie, chcesz mieć pewność, że Twoi goście dobrze się bawią. Przekąski są doskonałym sposobem na osiągnięcie tego celu, …