Co najczęściej psuje się w automatycznej skrzyni biegów w samochodzie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Automatyczne skrzynie biegów zazwyczaj działają długo, ale są bardziej skomplikowane niż skrzynie manualne i mogą się częściej psuć. Automatyczna skrzynia biegów zawiera wiele części, które muszą współpracować, aby płynnie zmieniać biegi. Jeśli jedna z tych części zużyje się lub zepsuje, może to spowodować problemy ze zmianą biegów i utrudnić prowadzenie samochodu.

Dobrą wiadomością jest to, że wiele z powszechnych problemów może być naprawionych stosunkowo łatwo przez doświadczonego technika. Oto niektóre z najczęstszych problemów, w przypadku których musi nastąpić naprawa automatycznych skrzyń biegów:

Wyciekający płyn przekładniowy 

Nieszczelna skrzynia biegów może doprowadzić do poważnego uszkodzenia skrzyni biegów, jeśli nie zostanie szybko rozwiązana. Naprawa może być tak prosta, jak wymiana uszczelki wokół rurki bagnetu lub tak skomplikowana, jak usunięcie i wymiana całej panewki skrzyni biegów, ponieważ jest ona pełna płynu i zanieczyszczeń.

Płyn transmisyjny o zapachu spalenizny 

Może to być spowodowane przez problem elektryczny lub nawet złą płytkę sprzęgła wewnątrz konwertera momentu obrotowego, ale ważne jest, aby uzyskać to sprawdzone przez profesjonalistę od razu, aby nie uszkodzić silnika lub katalizatora.

Trzęsienie się skrzyni biegów podczas przyspieszania 

Drżenie podczas przyspieszania może oznaczać wszystko, od zużytych części korpusu zaworu do zacinających się solenoidów lub sprzęgieł wewnątrz skrzyni biegów, ale najprawdopodobniej oznacza to, że potrzebujesz nowego płynu transmisyjnego i usługi filtra.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak podkreślić walory sukni ślubnej?
Jak podkreślić walory sukni ślubnej?
Atuty urody szczególnie w dniu ślubu należy podkreślać nie tylko poprzez odpowiednio dobraną suknię, ale również dzięki dopełnieniu jej dodatkami […]
Praca na wysokości – jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom?
Praca na wysokości – jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom?
Praca na wysokości jest szczególnym rodzajem pracy, przy której zachowywanie podstawowych zasad BHP jest kluczowe dla życia i zdrowia pracownika. […]
Jak zadbać o zdrowy sen dziecka?
Jak zadbać o zdrowy sen dziecka?
Każdy troskliwy i odpowiedzialny rodzic od momentu narodzin swojej pociechy stara się zapewnić jej wszystko, co najlepsze i bezpieczne dla […]