Owoce – jakie mają zalety?

Zdrowy styl życia

Owoce są zdrowe, pyszne i kolorowe. Można się nimi cieszyć przez cały rok i są pełne witamin, minerałów i błonnika.

Owoce są naturalnie niskokaloryczne i nie zawierają tłuszczów nasyconych. Owoce są również doskonałym źródłem antyoksydantów – substancji, które pomagają chronić organizm przed działaniem wolnych rodników (substancji chemicznych wytwarzanych w organizmie, które powodują uszkodzenia komórek).

Następujące owoce zostały udokumentowane jako posiadające szeroką gamę korzyści zdrowotnych:

Jabłka 

Jabłka są bogate w fitoskładniki zwane flawonoidami, które zmniejszają stan zapalny, poprawiają zdrowie serca i obniżają ryzyko niektórych nowotworów. Jabłka zawierają również pektynę, która pomaga obniżyć poziom cholesterolu i zwalczać raka okrężnicy.

Borówki 

Borówki promują zdrowie oczu dzięki wysokiemu stężeniu witaminy C, która zwiększa funkcje odpornościowe i zapobiega uszkodzeniom naczyń krwionośnych spowodowanym przez wolne rodniki. Borówki chronią również nasz mózg przed utratą pamięci poprzez zapobieganie związanym z wiekiem zmianom w komórkach mózgowych spowodowanym przez wolne rodniki.

Winogrona 

Winogrona zawierają resweratrol – przeciwutleniacz, który, jak wykazano, zmniejsza czynniki ryzyka związane z chorobami serca, takie jak wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, a także chroni przed rakiem prostaty, gdy jest spożywany regularnie przez dłuższy czas.

Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy byli zdrowi, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://fruges.pl/owoce-do-biura-poznan/.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + siedem =

Zdrowy styl życia
Jakie powinny być ubrania do jogi?

Poszukując ubrań do jogi warto wiedzieć, czym się one charakteryzują. Ubrania do jogi różnią się od innych rodzajów odzieży pod …

Zdrowy styl życia
Suplementy najbardziej korzystne dla sportowców

Jeśli jesteś osobą aktywną, prawdopodobnie wiesz, że suplementy mogą pomóc ci osiągnąć lepsze wyniki i czuć się zdrowiej. Ale jakie …

Zdrowy styl życia
Jakie składniki odżywcze powinna zawierać karma dla psa?

Karma dla psów jest specjalnym rodzajem żywności, która jest specjalnie wykonana, aby zastąpić dietę psa, która składa się ze świeżego …