Owoce – jakie mają zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Owoce są zdrowe, pyszne i kolorowe. Można się nimi cieszyć przez cały rok i są pełne witamin, minerałów i błonnika.

Owoce są naturalnie niskokaloryczne i nie zawierają tłuszczów nasyconych. Owoce są również doskonałym źródłem antyoksydantów – substancji, które pomagają chronić organizm przed działaniem wolnych rodników (substancji chemicznych wytwarzanych w organizmie, które powodują uszkodzenia komórek).

Następujące owoce zostały udokumentowane jako posiadające szeroką gamę korzyści zdrowotnych:

Jabłka 

Jabłka są bogate w fitoskładniki zwane flawonoidami, które zmniejszają stan zapalny, poprawiają zdrowie serca i obniżają ryzyko niektórych nowotworów. Jabłka zawierają również pektynę, która pomaga obniżyć poziom cholesterolu i zwalczać raka okrężnicy.

Borówki 

Borówki promują zdrowie oczu dzięki wysokiemu stężeniu witaminy C, która zwiększa funkcje odpornościowe i zapobiega uszkodzeniom naczyń krwionośnych spowodowanym przez wolne rodniki. Borówki chronią również nasz mózg przed utratą pamięci poprzez zapobieganie związanym z wiekiem zmianom w komórkach mózgowych spowodowanym przez wolne rodniki.

Winogrona 

Winogrona zawierają resweratrol – przeciwutleniacz, który, jak wykazano, zmniejsza czynniki ryzyka związane z chorobami serca, takie jak wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, a także chroni przed rakiem prostaty, gdy jest spożywany regularnie przez dłuższy czas.

Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy byli zdrowi, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://fruges.pl/owoce-do-biura-poznan/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kapsułki do prania czy proszek? Który z nich jest lepszy?
Kapsułki do prania czy proszek? Który z nich jest lepszy?
Zarówno kapsułki do prania, jak i proszki do prania są wygodne i skuteczne. Każde z nich ma jednak swoje mocne […]
Jakich nowych zdolności może nauczyć się dziecko w żłobku?
Jakich nowych zdolności może nauczyć się dziecko w żłobku?
Wybór żłobka może być naprawdę trudną decyzją dla młodych rodziców, którzy chcą dla swojego dziecka jak najlepiej. Maluch w żłobku […]
Czy w domkach drewnianych można mieszkać także zimą?
Czy w domkach drewnianych można mieszkać także zimą?
Własny dom to gwarancja jedynego w swoim rodzaju poczucia bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę dynamiczną sytuację na rynku nieruchomości, jest to […]