Owoce – jakie mają zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Owoce są zdrowe, pyszne i kolorowe. Można się nimi cieszyć przez cały rok i są pełne witamin, minerałów i błonnika.

Owoce są naturalnie niskokaloryczne i nie zawierają tłuszczów nasyconych. Owoce są również doskonałym źródłem antyoksydantów – substancji, które pomagają chronić organizm przed działaniem wolnych rodników (substancji chemicznych wytwarzanych w organizmie, które powodują uszkodzenia komórek).

Następujące owoce zostały udokumentowane jako posiadające szeroką gamę korzyści zdrowotnych:

Jabłka 

Jabłka są bogate w fitoskładniki zwane flawonoidami, które zmniejszają stan zapalny, poprawiają zdrowie serca i obniżają ryzyko niektórych nowotworów. Jabłka zawierają również pektynę, która pomaga obniżyć poziom cholesterolu i zwalczać raka okrężnicy.

Borówki 

Borówki promują zdrowie oczu dzięki wysokiemu stężeniu witaminy C, która zwiększa funkcje odpornościowe i zapobiega uszkodzeniom naczyń krwionośnych spowodowanym przez wolne rodniki. Borówki chronią również nasz mózg przed utratą pamięci poprzez zapobieganie związanym z wiekiem zmianom w komórkach mózgowych spowodowanym przez wolne rodniki.

Winogrona 

Winogrona zawierają resweratrol – przeciwutleniacz, który, jak wykazano, zmniejsza czynniki ryzyka związane z chorobami serca, takie jak wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, a także chroni przed rakiem prostaty, gdy jest spożywany regularnie przez dłuższy czas.

Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy byli zdrowi, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://fruges.pl/owoce-do-biura-poznan/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaka lampa najlepiej sprawdzi się w sypialni?
Jaka lampa najlepiej sprawdzi się w sypialni?
Sypialnia to miejsce, w którym możesz się zrelaksować i odprężyć po długim dniu. To także miejsce, w którym spędzasz część […]
Jak w prosty sposób uczyć dziecka języka obcego?
Jak w prosty sposób uczyć dziecka języka obcego?
Doskonała znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest w dzisiejszych czasach kluczowym warunkiem znalezienia dobrze płatnej pracy, a także swobodnego podróżowania […]
Osprzęt jachtowy – czym powinien się charakteryzować?
Osprzęt jachtowy – czym powinien się charakteryzować?
Żeglowanie na jachcie należy do bardzo przyjemnych sportów, które można uznać także za sposób na podróżowanie. Wiele osób decyduje się […]