Owoce – jakie mają zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Owoce są zdrowe, pyszne i kolorowe. Można się nimi cieszyć przez cały rok i są pełne witamin, minerałów i błonnika.

Owoce są naturalnie niskokaloryczne i nie zawierają tłuszczów nasyconych. Owoce są również doskonałym źródłem antyoksydantów – substancji, które pomagają chronić organizm przed działaniem wolnych rodników (substancji chemicznych wytwarzanych w organizmie, które powodują uszkodzenia komórek).

Następujące owoce zostały udokumentowane jako posiadające szeroką gamę korzyści zdrowotnych:

Jabłka 

Jabłka są bogate w fitoskładniki zwane flawonoidami, które zmniejszają stan zapalny, poprawiają zdrowie serca i obniżają ryzyko niektórych nowotworów. Jabłka zawierają również pektynę, która pomaga obniżyć poziom cholesterolu i zwalczać raka okrężnicy.

Borówki 

Borówki promują zdrowie oczu dzięki wysokiemu stężeniu witaminy C, która zwiększa funkcje odpornościowe i zapobiega uszkodzeniom naczyń krwionośnych spowodowanym przez wolne rodniki. Borówki chronią również nasz mózg przed utratą pamięci poprzez zapobieganie związanym z wiekiem zmianom w komórkach mózgowych spowodowanym przez wolne rodniki.

Winogrona 

Winogrona zawierają resweratrol – przeciwutleniacz, który, jak wykazano, zmniejsza czynniki ryzyka związane z chorobami serca, takie jak wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, a także chroni przed rakiem prostaty, gdy jest spożywany regularnie przez dłuższy czas.

Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy byli zdrowi, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://fruges.pl/owoce-do-biura-poznan/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Basen ogrodowy – jak o niego zadbać?
Basen ogrodowy – jak o niego zadbać?
Staranna i regularna konserwacja to sekret pięknego basenu. Basen ogrodowy wymaga dbałości o wiele szczegółów, zwłaszcza gdy jest zupełnie nowy. […]
Przemysłowe filtry powietrza – Rodzaje i zastosowanie
Przemysłowe filtry powietrza – Rodzaje i zastosowanie
Filtry powietrza przemysłowe są przeznaczone do filtrowania zanieczyszczeń z powietrza. Przemysłowe filtry powietrza są stosowane w fabrykach, magazynach i innych […]
Jak regularnie dbać o stan swojej brody?
Jak regularnie dbać o stan swojej brody?
Jednym z atrybutów dojrzałego mężczyzny jest broda. Niektórzy faceci lubią ją nosić, a wielu kobietom to się podoba. Aby jednak […]