Opony do motocykla – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opona to gumowa konstrukcja w kształcie pierścienia, która podtrzymuje ciężar pojazdu. Składa się ona z dwóch części – bieżnika i karkasu. Bieżnik to zewnętrzna część opony, która styka się z powierzchnią drogi podczas jazdy.

Opony są jedną z najważniejszych części każdego motocykla. Dobra wiadomość jest taka, że są one również jedną z tańszych i łatwiejszych do wymiany części – więc jeśli masz ograniczony budżet, może warto rozważyć ich wymianę przed czymkolwiek innym.

To, jakie opony wybierzesz dla swojego motocykla, zależy od kilku różnych rzeczy:

Twój budżet 

Jeśli nie masz dużo pieniędzy do wydania na nowe opony, to możesz chcieć kupić tanie, które nie będą trwały tak długo lub nie będą działały tak dobrze jak droższe opcje. Lub, jeśli twój budżet jest nieograniczony (lub prawie tak), to nie ma powodu, aby nie iść na najlepszą możliwą oponę.

Typ jazdy 

Jeśli jeździsz tylko po mieście, Twoje potrzeby będą inne niż kogoś, kto jeździ na długich dystansach co weekend lub nawet częściej. Na przykład ktoś, kto jeździ w terenie, prawdopodobnie potrzebuje innego rodzaju opony niż ktoś, kto jeździ po ulicach miast lub autostradach przez cały rok.

Waga motocykla 

Cięższy motocykl będzie potrzebował większych opon niż np. motocykl uliczny o pojemności 125 cm3, ponieważ przenosi większą masę i potrzebuje lepszej trakcji, aby radzić sobie w zakrętach przy dużych prędkościach bez utraty przyczepności.

Jeśli chcesz wybrać odpowiednie ogumienie do swojego motocykla, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://stolmot.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich sektorach wykorzystuje się mini dźwigi?
W jakich sektorach wykorzystuje się mini dźwigi?
Mini dźwigi to urządzenia odznaczające się niewielkimi rozmiarami oraz nieskomplikowaną obsługą. Są one w większości wyposażone w hak zamontowany na […]
Makijaż permanentny – czym jest i ile kosztuje?
Makijaż permanentny – czym jest i ile kosztuje?
Współczesne zapracowane kobiety niejednokrotnie nie mają czasu na częste wizyty w salonach kosmetycznych. Technologia na szczęście wychodzi im naprzeciw, dzięki […]
Okłady żelowe – skuteczna pomoc przy bólu, przeciążeniach a nawet krwotoku
Okłady żelowe – skuteczna pomoc przy bólu, przeciążeniach a nawet krwotoku
Treningi fizyczne, nierzadko praca zawodowa, a nawet zwykłe codzienne domowe czynności, narażają nasze ciało na różnego rodzaju urazy. Przeciążenia mięśni […]