Jak wykorzystywać notatki graficzne na konferencjach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Flipcharty są zazwyczaj wykorzystywane w salach lekcyjnych, szkoleniowych i konferencyjnych. Wykorzystuje się je również w biurach, aby ułatwić sesje burzy mózgów lub prezentację nowych pomysłów. Głównym ich celem jest odzwierciedlenie w sposób graficzny tego, co o czym mowa na spotkaniu lub konferencji.

Czym są flipcharty?

Flipcharty, czyli notatki graficzne, o których więcej możesz przeczytać na stronie https://flipowanie.pl/flipowanie/, to wizualne reprezentacje kluczowych punktów przedstawionych podczas prezentacji. Mogą być używane jako narzędzie podsumowujące i referencyjne po wykładzie, lub pomagające uporządkować i przedstawić swoje notatki innym.

Jak tworzyć dobre flipcharty podczas konferencji?

Wiele osób nie wie, jak robić efektywne notatki podczas konferencji. Zapisują wszystkie słowa prelegenta i gdy przeglądają swoje notatki, nie są w stanie odnaleźć kluczowych punktów.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć lepsze notatki graficzne podczas konferencji:

Skup się na kluczowych punktach

Robiąc notatki podczas wykładu lub prezentacji, staraj się zapisywać tylko najważniejsze punkty, które wskazuje prelegent. Nie próbuj zapisywać wszystkiego, to tylko utrudni późniejsze odczytanie notatek.

Używaj kolorów

Ważniejsze treści i pojęcia wyróżnij za pomocą kolorowych markerów. To pomoże Ci zidentyfikować kluczowe punkty w Twoich notatkach. Używaj także różnych kolorów dla różnych koncepcji i pomysłów. Pomoże Ci to wizualnie rozdzielić je i ułatwi ich późniejsze odnalezienie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Prywatne loty biznesowe – kto powinien rozważyć ich wynajęcie?
Prywatne loty biznesowe – kto powinien rozważyć ich wynajęcie?
Samoloty prywatne coraz częściej są wykorzystywane do przelotów biznesowych lub turystycznych. Wzrastająca popularność tej formy przemieszczania się nie powinna nikogo […]
Styl skandynawski – czy dodatki są też ważne?
Styl skandynawski – czy dodatki są też ważne?
Styl skandynawski już od kilku lat robi w Polsce duże wrażenie i coraz bardziej zyskuje na popularności. Oglądając ogłoszenia mieszkań […]
Jak sprawdzić swoją historię choroby?
Jak sprawdzić swoją historię choroby?
Elektroniczna dokumentacja medyczna to rozwiązanie, które stosuje coraz więcej przychodni lekarskich oraz szpitali. Taka forma prowadzenia historii choroby ma szereg […]