Mezoterapia igłowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jego podstawowym celem jest dostarczenie skórze składników aktywnych o działaniu nawilżającym, regenerującym, a także odżywczym. Jak przebiega i jakie są jej efekty?
Wykonywany jest on za pomocą igły, przy pomocy której na głębokość około 2-3 milimetrów wstrzykiwany jest koktajl zawierający odpowiednio dobrane składniki aktywne. Może być to kwas hialuronowy, witamina C lub wiele innych, dostosowanych do aktualnych potrzeb skóry. Zabieg ten nie należy do najprzyjemniejszych, dlatego też w wielu gabinetach stosowane jest znieczulenie miejscowe. Ze względu na wykonywanie mikro nakłuć na powierzchni skóry, należy wybrać gabinet medycyny estetycznej wzbudzający zaufanie. Warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie: https://proderma-clinique.pl/mezoterapia-iglowa-twarzy.
Spektrum zastosowania mezoterapii igłowej jest bardzo szerokie. Obszar jego przeprowadzenia nie jest ograniczony tylko do obszaru twarzy. Można go również wykonywać na innych partiach ciała. Potwierdzono jego skuteczność w walce z cellulitem, rozstępami oraz łysieniem. Wspomaga ujędrnienie, nawilżenie, a także odmłodzenie skóry. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Należy wówczas, zapewnić jej odpowiednią pielęgnację, a także nie wolno zapominać o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych. Dlatego też warto zdecydować się na mezoterapię igłową, w dniu poprzedzającym dzień wolny. Widoczny efekt uzyskuje się po wykonaniu serii zabiegów (około 3-6), wykonanych w odstępie od 1 do 4 tygodni. Dla podtrzymania rezultatów warto powtarzać wizytę w gabinecie przynajmniej raz na kilka miesięcy.