Problemy ze skórą ma wielu Polaków. Część niedoskonałości znika z czasem, z innymi można mierzyć się domowymi sposobami czy środkami dostępnymi bez recepty. Są jednak objawy, które tak łatwo nie ustąpią – warto wiedzieć, kiedy należy udać się do dermatologa w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia. Bardzo często stomatologia estetyczna i dermatologia idą w parze, dlatego przy dbaniu o nieskazitelną cerę, możemy zadbać także o piękny uśmiech.
Trądzik – trądzik jest najczęstszym problemem, z którym zmagają się dermatolodzy. Konsultacji wymaga trądzik nasilony, który przebiega z ropnymi wykwitami i przechodzi w stan przewlekły. Zmiany skórne nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również mogą pozostawiać blizny, które szpecą skórę. Wiele rodzajów trądziku można leczyć, należy jednak dobrać odpowiedni antybiotyk.
Przebarwienia skóry – dermatolog zajmuje się także badaniem i kontrolą przebarwień skóry, nazywanych często „pieprzykami”. Kontrola ma na celu między innymi zapobieganie powstawaniu czerniaka.
Łupież – nadmierne łuszczenie się skóry głowy to problem, z którym często mierzy się dermatolog. Bywa, że łupież pojawia się w towarzystwie nadmiernego wypadania włosów, a dermatolog musi dobrać odpowiedni sposób leczenia.
Wysypka, świąd skóry – pojawienie się wysypki i świądu skóry może świadczyć o alergii, którą należy zwalczyć odpowiednimi środkami farmakologicznymi. Warto ustalić z dermatologiem możliwą przyczynę uczulenia. Ofertę dermatologa zajmującego się leczeniem podobnych schorzeń, można znaleźć na stronie https://wirtualnaklinika.pl/dermatologia/.
Łuszczenie się skóry – Sucha, łuszcząca się skóra to nieprzyjemny problem. Dermatolog może ustalić przyczynę kondycji cery i zastosuje leczenie. Takie objawy daje np. atopowe zapalenie skóry.