Kiedy należy wysłać dziecko do psychologa?

Forma i zdrowie

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko może mieć problem ze zdrowiem psychicznym, ważne jest, aby sprawdzić je przez profesjonalistę. 

Kim jest psycholog?

Praca psychologa dziecięcego to jedna z najbardziej satysfakcjonujących karier. Polegają one na pomaganiu dzieciom i ich rodzinom w radzeniu sobie z codziennym życiem. Psychologowie dziecięcy pracują w szkołach, szpitalach, klinikach i prywatnych praktykach.

Jakie są niepokojące objawy?

– Dzieci z problemami zdrowia psychicznego często cierpią z powodu niskiej samooceny i złego obrazu siebie. Mogą nie czuć się dobrze ze sobą lub swoimi umiejętnościami. Może to prowadzić do depresji i niepokoju.

– Dzieci z problemami zdrowia psychicznego mają trudności z zaprzyjaźnieniem się lub utrzymaniem relacji z innymi. Umiejętności społeczne są ważne dla dzieci, aby nauczyć się ich, aby odnieść sukces w późniejszym życiu. Jeśli dziecko nie nauczy się tych umiejętności wystarczająco wcześnie, może to bardzo utrudnić mu życie, gdy będzie się starzeć.

– Dzieci cierpiące na choroby psychiczne mogą mieć trudności z koncentracją w szkole lub z uczeniem się nowych rzeczy w domu. Może to powodować problemy w szkole, które mogą prowadzić do złych ocen lub złego zachowania w szkole (lub obu).

– Niektóre dzieci mogą doświadczać koszmarów lub lęków nocnych, które powodują, że krzyczą podczas snu lub budzą się z krzykiem w środku nocy, ponieważ mają problemy z zasypianiem z powodu tych koszmarów/strachów nocnych (ten stan jest znany jako lunatykowanie).

– Niektóre dzieci mają halucynacje, w których widzą rzeczy, których nie ma, lub słyszą głosy, które mówią.

Jeśli chcesz otrzymać pomoc, to sprawdź stronę: https://in-altum.com/oferta/dzieci-mlodziez/psycholog-dzieciecy/.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + dziesięć =

Forma i zdrowie
Jakie minerały zawiera woda mineralna?

Zawartość minerałów w wodzie to ilość rozpuszczonych w niej minerałów. Minerały mogą być naturalnie obecne w źródle wody lub dodane …

Forma i zdrowie
Jak wrócić do pełni sprawności po urazie kręgosłupa?

Pytanie, jak wrócić do sprawności, zadaje sobie wiele osób, które doznały urazu kręgosłupa. Odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna, jednak są …

Forma i zdrowie
Co wspomaga w zrzucaniu wagi?

Istnieje wiele różnych rzeczy, które mogą pomóc Ci schudnąć. Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, aby jeść mniej, a ćwiczyć …