Kiedy należy wysłać dziecko do psychologa?

Forma i zdrowie

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko może mieć problem ze zdrowiem psychicznym, ważne jest, aby sprawdzić je przez profesjonalistę. 

Kim jest psycholog?

Praca psychologa dziecięcego to jedna z najbardziej satysfakcjonujących karier. Polegają one na pomaganiu dzieciom i ich rodzinom w radzeniu sobie z codziennym życiem. Psychologowie dziecięcy pracują w szkołach, szpitalach, klinikach i prywatnych praktykach.

Jakie są niepokojące objawy?

– Dzieci z problemami zdrowia psychicznego często cierpią z powodu niskiej samooceny i złego obrazu siebie. Mogą nie czuć się dobrze ze sobą lub swoimi umiejętnościami. Może to prowadzić do depresji i niepokoju.

– Dzieci z problemami zdrowia psychicznego mają trudności z zaprzyjaźnieniem się lub utrzymaniem relacji z innymi. Umiejętności społeczne są ważne dla dzieci, aby nauczyć się ich, aby odnieść sukces w późniejszym życiu. Jeśli dziecko nie nauczy się tych umiejętności wystarczająco wcześnie, może to bardzo utrudnić mu życie, gdy będzie się starzeć.

– Dzieci cierpiące na choroby psychiczne mogą mieć trudności z koncentracją w szkole lub z uczeniem się nowych rzeczy w domu. Może to powodować problemy w szkole, które mogą prowadzić do złych ocen lub złego zachowania w szkole (lub obu).

– Niektóre dzieci mogą doświadczać koszmarów lub lęków nocnych, które powodują, że krzyczą podczas snu lub budzą się z krzykiem w środku nocy, ponieważ mają problemy z zasypianiem z powodu tych koszmarów/strachów nocnych (ten stan jest znany jako lunatykowanie).

– Niektóre dzieci mają halucynacje, w których widzą rzeczy, których nie ma, lub słyszą głosy, które mówią.

Jeśli chcesz otrzymać pomoc, to sprawdź stronę: https://in-altum.com/oferta/dzieci-mlodziez/psycholog-dzieciecy/.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =

Forma i zdrowie
Stacja diagnostyczna do badań oczu – jakie ma zalety?

Stacje diagnostyczne dla oczu lub sprzęt okulistyczny to bardzo ważny element każdego nowoczesnego ośrodka okulistycznego, zwłaszcza w przypadku prywatnych klinik. …

Forma i zdrowie
Endometrium – co warto wiedzieć?

Co to jest? Endometrium to tkanka, która wyściela macicę. Składa się z warstwy czynnościowej, warstwy funkcjonalnej oraz warstwy podstawnej. Warstwa …

Forma i zdrowie
Czym zajmuje się endokrynolog?

Czym Endokrynolog to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń hormonalnych. Hormony są posłańcami chemicznymi, które podróżują przez krwiobieg i …