Jakie zalety ma picie kawy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa stała się nieodzowną częścią naszego życia. Kawa jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na świecie i jest spożywana od wieków. W rzeczywistości istnieje wiele korzyści związanych z piciem kawy.

Kawa to napój wytwarzany z palonych ziaren kawy, które są nasionami jagód rośliny Coffea. Rodzaj Coffea pochodzi z tropikalnej Afryki, a Madagaskar, Mauritius i Indonezja dostarczają obecnie 70% światowej kawy.

Oto niektóre z korzyści płynących z picia kawy MK Fresh:

Zwiększa poziom energii

Kofeina jest środkiem pobudzającym, który zwiększa tętno, co powoduje, że więcej krwi jest pompowane przez organizm. Zwiększa również ilość tlenu, który dociera do mózgu i mięśni, co pomaga czuć się bardziej czujnym i energicznym.

Zwiększa koncentrację

Kofeina działa jako środek pobudzający w mózgu poprzez blokowanie receptorów adenozyny – receptory te pomagają nam uśpić czujność, gdy jesteśmy zmęczeni. Blokując receptory adenozyny, kofeina zapobiega uczuciu zmęczenia, dzięki czemu możemy skupić się na wykonywanych zadaniach bez uczucia zmęczenia czy senności!

Zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona

Badanie opublikowane w Parkinsonism & Related Disorders wykazało, że picie trzech do czterech filiżanek kawy każdego dnia może zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby Parkinsona o 50 procent! Dzieje się tak, ponieważ kofeina pomaga poprawić przepływ krwi do mózgu i zmniejsza stres oksydacyjny – oba czynniki, które przyczyniają się do rozwoju choroby Parkinsona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie oświetlenie w ogrodzie, stworzy w nim odpowiedni klimat i nastrój?
Jakie oświetlenie w ogrodzie, stworzy w nim odpowiedni klimat i nastrój?
Wiosną oraz latem spędza się dużo czasu na zewnątrz. Wysokie temperatury sprzyjają wszelkiego rodzaju aktywnościom na świeżym powietrzu. Posiadacze ogródków […]
Jak przygotować paczkę do wysyłki za granicę?
Jak przygotować paczkę do wysyłki za granicę?
Wysyłka paczek za granicę nie musi być ani skomplikowana, ani droga, ani stresująca. Odpowiednie przygotowanie przesyłki daje gwarancję, że w […]
Modne wyposażenie pokoju nastolatka
Modne wyposażenie pokoju nastolatka
Pokój młodzieżowy to przestrzeń, w której indywidualizm nastolatka powinien być najważniejszy. Istotne jest dla nastolatków przede wszystkim wyrażenie siebie. Młodzi […]