Jakie zalety ma picie kawy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa stała się nieodzowną częścią naszego życia. Kawa jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na świecie i jest spożywana od wieków. W rzeczywistości istnieje wiele korzyści związanych z piciem kawy.

Kawa to napój wytwarzany z palonych ziaren kawy, które są nasionami jagód rośliny Coffea. Rodzaj Coffea pochodzi z tropikalnej Afryki, a Madagaskar, Mauritius i Indonezja dostarczają obecnie 70% światowej kawy.

Oto niektóre z korzyści płynących z picia kawy MK Fresh:

Zwiększa poziom energii

Kofeina jest środkiem pobudzającym, który zwiększa tętno, co powoduje, że więcej krwi jest pompowane przez organizm. Zwiększa również ilość tlenu, który dociera do mózgu i mięśni, co pomaga czuć się bardziej czujnym i energicznym.

Zwiększa koncentrację

Kofeina działa jako środek pobudzający w mózgu poprzez blokowanie receptorów adenozyny – receptory te pomagają nam uśpić czujność, gdy jesteśmy zmęczeni. Blokując receptory adenozyny, kofeina zapobiega uczuciu zmęczenia, dzięki czemu możemy skupić się na wykonywanych zadaniach bez uczucia zmęczenia czy senności!

Zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona

Badanie opublikowane w Parkinsonism & Related Disorders wykazało, że picie trzech do czterech filiżanek kawy każdego dnia może zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby Parkinsona o 50 procent! Dzieje się tak, ponieważ kofeina pomaga poprawić przepływ krwi do mózgu i zmniejsza stres oksydacyjny – oba czynniki, które przyczyniają się do rozwoju choroby Parkinsona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są najczęstsze objawy próchnicy zębów?
Jakie są najczęstsze objawy próchnicy zębów?
Próchnica to jedna z najczęściej występujących chorób zębów. Dotyka ona zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Powodują ją bakterie, które […]
Co można przewozić w transporcie samochodowym?
Co można przewozić w transporcie samochodowym?
Transport z wykorzystaniem samochodów ciężarowych jest najczęściej wybierany, głównie ze względu na to, że z wykorzystaniem różnego rodzaju naczep można […]
Ekologiczne opały do pieca
Ekologiczne opały do pieca
Jesienią oraz zimą w naszym kraju konieczne jest ogrzewanie domów jednorodzinnych ze względu na bardzo niską temperaturę panującą na zewnątrz. […]