Jakie zalety ma picie kawy?

Życie i styl

Kawa stała się nieodzowną częścią naszego życia. Kawa jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na świecie i jest spożywana od wieków. W rzeczywistości istnieje wiele korzyści związanych z piciem kawy.

Kawa to napój wytwarzany z palonych ziaren kawy, które są nasionami jagód rośliny Coffea. Rodzaj Coffea pochodzi z tropikalnej Afryki, a Madagaskar, Mauritius i Indonezja dostarczają obecnie 70% światowej kawy.

Oto niektóre z korzyści płynących z picia kawy MK Fresh:

Zwiększa poziom energii

Kofeina jest środkiem pobudzającym, który zwiększa tętno, co powoduje, że więcej krwi jest pompowane przez organizm. Zwiększa również ilość tlenu, który dociera do mózgu i mięśni, co pomaga czuć się bardziej czujnym i energicznym.

Zwiększa koncentrację

Kofeina działa jako środek pobudzający w mózgu poprzez blokowanie receptorów adenozyny – receptory te pomagają nam uśpić czujność, gdy jesteśmy zmęczeni. Blokując receptory adenozyny, kofeina zapobiega uczuciu zmęczenia, dzięki czemu możemy skupić się na wykonywanych zadaniach bez uczucia zmęczenia czy senności!

Zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona

Badanie opublikowane w Parkinsonism & Related Disorders wykazało, że picie trzech do czterech filiżanek kawy każdego dnia może zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby Parkinsona o 50 procent! Dzieje się tak, ponieważ kofeina pomaga poprawić przepływ krwi do mózgu i zmniejsza stres oksydacyjny – oba czynniki, które przyczyniają się do rozwoju choroby Parkinsona.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =

Życie i styl
Czerwona torebka – klasyka gatunku

Romantyczna randka, spotkanie ze znajomymi w ulubionej restauracji, albo impreza okolicznościowa w gronie rodzinnym to doskonałe okazje na to, by …

Życie i styl
Jakie przekąski na imprezę kupić?

Jeśli organizujesz przyjęcie, chcesz mieć pewność, że Twoi goście dobrze się bawią. Przekąski są doskonałym sposobem na osiągnięcie tego celu, …