Jak upiec samemu wspaniały tort urodzinowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Torty urodzinowe są podstawą większości uroczystości urodzinowych. Mogą być tak proste lub tak skomplikowane, jak chcesz, w zależności od okazji i budżetu. Wiele z nas kupuje gotowe torty urodzinowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyrządzić taki samemu.

Jak zrobić tort?

Oto kilka wskazówek dotyczących pieczenia tortów urodzinowych:

  • Upewnij się, że wszystkie składniki są w temperaturze pokojowej przed rozpoczęciem. To zapewni, że wszystko wymiesza się ze sobą prawidłowo i da Ci równomierną konsystencję w całym cieście. Zimne jajka nie ubiją się tak dobrze, jak powinny, co może wpłynąć na to, ile powietrza zostanie wmieszane w ciasto, czyniąc je bardziej gęstym.
  • Jeśli to możliwe, użyj mąki tortowej zamiast zwykłej. Mąka tortowa ma wyższą zawartość białka niż mąka uniwersalna i wchłania więcej płynu niż inne mąki. Oznacza to, że dzięki niej ciasto będzie lżejsze, z mniejszą ilością glutenu i drobniejszą strukturą miękiszu. Możesz też rozejrzeć się za gotowymi masami do ciast.
  • Nie przesadzaj z pieczeniem ciasta – spowoduje to jego szybkie wyschnięcie i utratę wilgoci. Dobrym sposobem na stwierdzenie, czy ciasto się upiekło, jest jego kolor – po prawidłowym upieczeniu powinno być równomiernie złoto-brązowe na wierzchu i wokół krawędzi naczynia (oznacza to, że pod spodem nie kryje się surowe ciasto). Po zakończeniu pieczenia, wyjmij z piekarnika natychmiast po zauważeniu tej zmiany koloru; jeśli będziesz czekać zbyt długo, ciasto zacznie się palić.
  • Jeśli pieczesz ciasto w szklanym naczyniu, upewnij się, że naczynie jest dobrze nasmarowane przed włożeniem do niego ciasta. Pomoże to zapobiec przywieraniu i zapewni ładną, czystą krawędź zewnętrzną po zakończeniu pieczenia. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, gdy przygotowujesz bardzo wilgotne ciasto lub coś o delikatnej konsystencji. W takim przypadku wyłóż patelnię papierem pergaminowym lub woskowym zamiast smarować ją tłuszczem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Manga – czym się różni od standardowych komiksów?
Manga – czym się różni od standardowych komiksów?
Obecnie jednym z najbardziej popularnych wytworów kultury japońskiej jest manga. To specjalny komiks, który wyewoluował z połączenie tradycyjnego drzeworytu oraz […]
Wydarzenia sportowe – o czym należy pamiętać?
Wydarzenia sportowe – o czym należy pamiętać?
Wydarzenia sportowe należą do jednych z najczęściej organizowanych. Są one jednocześnie imprezami, które mogą przyjmować naprawdę duże rozmiary i być […]
Co zrobić ze starymi dokumentami biurowymi?
Co zrobić ze starymi dokumentami biurowymi?
W większości biur znajduje się mnóstwo starych dokumentów, które są już całkowicie bezużyteczne. Zamiast przechowywać te papiery w szafach i […]