Jakie składniki odżywcze powinna zawierać karma dla psa?

Zdrowy styl życia

Karma dla psów jest specjalnym rodzajem żywności, która jest specjalnie wykonana, aby zastąpić dietę psa, która składa się ze świeżego mięsa i innych produktów zwierzęcych. Jako takie, zakup karmy dla psów może być dobrym pomysłem, jeśli chcesz, aby twój zwierzak miał zbilansowaną dietę. Istnieją jednak pewne obawy dotyczące komercyjnej karmy dla psów, o których powinieneś wiedzieć przed zakupem jakiegokolwiek rodzaju karmy dla psów.

Istnieje kilka składników odżywczych, które można znaleźć w większości rodzajów karmy dla psów, w tym:

Białko 

Białko jest niezbędnym elementem każdej diety, ponieważ pomaga utrzymać organizm w stanie silnym i zdrowym. Jest również niezbędne do budowania masy mięśniowej i naprawy uszkodzonych tkanek. Białko występuje w wielu formach w karmach dla zwierząt, w tym w kurczaku i wołowinie, a także w jajkach i produktach mlecznych, takich jak ser czy jogurt.

Tłuszcz

Tłuszcz pochodzi z olejów pozyskiwanych z roślin lub zwierząt i dodawanych do różnych rodzajów karm. Tłuszcz dostarcza organizmowi Twojego zwierzęcia energii, dzięki czemu może on prawidłowo funkcjonować przez cały dzień. Kwasy tłuszczowe takie jak omega-3 są również korzystne dla poprawy zdrowia skóry poprzez nawilżanie komórek skóry i zapobieganie ich nadmiernemu wysychaniu (co prowadzi do łupieżu).

Błonnik 

Błonnik pomaga regulować trawienie i utrzymuje miękki i łatwy do oddania stolec, więc jest ważny, jeśli Twój pies ma problemy z biegunką lub zaparciami. Pomaga również utrzymać czystość w nosie.

Jeśli chcesz stać się właścicielem takiego zwierzaka, to pies ze schroniska będzie Ci wdzięczny za adopcję.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =

Zdrowy styl życia
Owoce – jakie mają zalety?

Owoce są zdrowe, pyszne i kolorowe. Można się nimi cieszyć przez cały rok i są pełne witamin, minerałów i błonnika. …

Zdrowy styl życia
Jakie powinny być ubrania do jogi?

Poszukując ubrań do jogi warto wiedzieć, czym się one charakteryzują. Ubrania do jogi różnią się od innych rodzajów odzieży pod …

Zdrowy styl życia
Suplementy najbardziej korzystne dla sportowców

Jeśli jesteś osobą aktywną, prawdopodobnie wiesz, że suplementy mogą pomóc ci osiągnąć lepsze wyniki i czuć się zdrowiej. Ale jakie …