Jakie akcesoria są przydatne przy projektowaniu i drukowaniu z pomocą drukarki 3D?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarki 3D mogą być wykorzystywane do wielu zastosowań, od prototypowania po produkcję. Aby w pełni wykorzystać możliwości drukarki, należy rozważyć akcesoria i uaktualnienia, które zwiększą doświadczenie w zakresie drukowania.

Oto niektóre z najbardziej przydatnych akcesoriów do drukarek 3D:

Uchwyty na szpule z filamentem

Przechowywanie filamentu na szpuli jest ważną częścią drukowania za pomocą drukarki 3D typu FDM (fused deposition modeling). Szpule z filamentem mogą być przechowywane na górze lub z boku drukarki, aby były bardziej dostępne.

Podgrzewane platformy do budowania

Podgrzewana platforma do budowania utrzymuje ciepło drukowanego obiektu podczas całego procesu drukowania, co jest szczególnie pomocne przy drukowaniu dużych obiektów, których wykonanie wymaga kilku godzin. Podgrzewana platforma redukuje również wypaczanie i zwijanie się drukowanych części, co sprawia, że łatwiej je usunąć z łoża po zakończeniu pracy.

Skaner 3D

Skaner 3D to urządzenie, za pomocą którego można zeskanować obiekt i stworzyć jego cyfrowy model. Dzięki temu można wykonać kopie lub modyfikacje oryginalnego projektu. Niektóre drukarki 3D posiadają wbudowany skaner 3D, inne wymagają zewnętrznego. Skanery 3D są dostępne w różnych formach, od skanerów ręcznych po skanery wielkoformatowe, które można wykorzystać do digitalizacji całego pomieszczenia lub budynku.

Octoprint

Octoprint to open source’owy interfejs internetowy, który umożliwia zdalną kontrolę nad drukarką 3D poprzez Wi-Fi lub USB. Możesz zdalnie monitorować swoje wydruki i w razie potrzeby dostosowywać ustawienia takie jak temperatura, prędkość i ekstruzja w trakcie ich trwania. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli musisz wyjść z domu lub sprawdzić co się dzieje w trakcie drukowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lampy wiszące – funkcjonalne i stylowe
Lampy wiszące – funkcjonalne i stylowe
Oświetlenie stanowi element wyposażenia wnętrz, bez którego nie sposób wyobrazić sobie domu czy mieszkania. Przy jego pomocy stwarzamy warunki odpowiednie […]
Na jakie czynniki powinniśmy zwrócić uwagę wybierając dozownik do mydła do naszej łazienki?
Na jakie czynniki powinniśmy zwrócić uwagę wybierając dozownik do mydła do naszej łazienki?
Dozowniki do mydła to nie tylko element dekoracyjny w łazience, ale również praktyczny. Odpowiedni dozownik do mydła może pomóc Ci […]
Jakie akcesoria przydadzą się w łazience?
Jakie akcesoria przydadzą się w łazience?
W łazience spędzamy bardzo dużo czasu. Kabina prysznicowa, wanna, czy też umywalka to nie wszystko. Zestaw akcesoriów jest obowiązkowym wyposażeniem. […]