Zalety ocieplania domu pianką

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja domu pianką to inteligentny, łatwy i niedrogi sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za prąd. Pianka może być zainstalowana na zewnątrz domu, między ścianami i na szczycie krokwi dachowych. Pomaga to utrzymać ciepło w domu w zimie i chłód w lecie.

Oto niektóre z zalet izolacji pianką:

Oszczędność energii

Izolacja piankowa jest wykonana z poliuretanu o zamkniętych komórkach lub poliizocyjanuratu, który nie zawiera substancji chemicznych niszczących warstwę ozonową ani formaldehydu. Dzięki temu jest to produkt przyjazny dla środowiska, który sprzyja oszczędzaniu energii, utrzymując dom w cieplejszym stanie zimą i chłodniejszym latem. Zwiększa on również wartość R Twojego domu, która jest jego zdolnością do opierania się przepływowi ciepła przez jego powierzchnię. Wartość R zależy od tego, jak dobrze zaizolowane są ściany i sufity domu.

Zmniejszony transfer dźwięku

Izolacja piankowa zmniejsza transfer dźwięku pomiędzy pomieszczeniami, ponieważ blokuje przepływ powietrza przez małe przestrzenie, takie jak ściany i sufity. Działa to tak dobrze, że niektórzy ludzie skarżyli się, że słyszą odgłosy z innych pomieszczeń, gdy mają zainstalowaną izolację piankową!

Redukcja hałasu

Izolacja piankowa nie tylko zmniejsza przenoszenie dźwięków wewnątrz pomieszczenia, ale także hałasów zewnętrznych z wnętrza. Oznacza to, że możesz cieszyć się ciszą i spokojem nawet wtedy, gdy w innym pomieszczeniu ktoś ogląda telewizję lub głośno rozmawia.

Jeżeli chcesz się zdecydować na ocieplanie pianką Śląsk stanowi dobrą lokalizację, w której znajdzie się profesjonalne usługi, specjalizujące się w tej dziedzinie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kawa niczym z kawiarni – jak ją zaparzyć w domu?
Kawa niczym z kawiarni – jak ją zaparzyć w domu?
Mała czarna, cappuccino, caffe latte – rodzajów kaw serwowanych w kawiarniach jest mnóstwo. Niestety codzienne korzystanie z usług profesjonalnych baristów […]
Najskuteczniejsze sposoby na walkę z bezsennością
Najskuteczniejsze sposoby na walkę z bezsennością
Olej konopny jeszcze kilka lat temu był produktem raczej nieznanym. Dziś jednak coraz więcej mówi się o jego dobroczynnych właściwościach, […]
Teslomag – co to? I w czym pomaga?
Teslomag – co to? I w czym pomaga?
Osoby po wypadkach lub cierpiące na choroby układu kostnego powinny skorzystać z zabiegu magnetoterapii. Jest to technika wykorzystująca działanie pola […]