Zalety ocieplania domu pianką

Wszystko wokół domu

Izolacja domu pianką to inteligentny, łatwy i niedrogi sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za prąd. Pianka może być zainstalowana na zewnątrz domu, między ścianami i na szczycie krokwi dachowych. Pomaga to utrzymać ciepło w domu w zimie i chłód w lecie.

Oto niektóre z zalet izolacji pianką:

Oszczędność energii

Izolacja piankowa jest wykonana z poliuretanu o zamkniętych komórkach lub poliizocyjanuratu, który nie zawiera substancji chemicznych niszczących warstwę ozonową ani formaldehydu. Dzięki temu jest to produkt przyjazny dla środowiska, który sprzyja oszczędzaniu energii, utrzymując dom w cieplejszym stanie zimą i chłodniejszym latem. Zwiększa on również wartość R Twojego domu, która jest jego zdolnością do opierania się przepływowi ciepła przez jego powierzchnię. Wartość R zależy od tego, jak dobrze zaizolowane są ściany i sufity domu.

Zmniejszony transfer dźwięku

Izolacja piankowa zmniejsza transfer dźwięku pomiędzy pomieszczeniami, ponieważ blokuje przepływ powietrza przez małe przestrzenie, takie jak ściany i sufity. Działa to tak dobrze, że niektórzy ludzie skarżyli się, że słyszą odgłosy z innych pomieszczeń, gdy mają zainstalowaną izolację piankową!

Redukcja hałasu

Izolacja piankowa nie tylko zmniejsza przenoszenie dźwięków wewnątrz pomieszczenia, ale także hałasów zewnętrznych z wnętrza. Oznacza to, że możesz cieszyć się ciszą i spokojem nawet wtedy, gdy w innym pomieszczeniu ktoś ogląda telewizję lub głośno rozmawia.

Jeżeli chcesz się zdecydować na ocieplanie pianką Śląsk stanowi dobrą lokalizację, w której znajdzie się profesjonalne usługi, specjalizujące się w tej dziedzinie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + piętnaście =

Wszystko wokół domu
Akcesoria do kuchni – co potrzebujesz?

Kuchnia jest ważnym pomieszczeniem w domu. To nie tylko miejsce, w którym gotujesz, ale także miejsce, w którym spędzasz dużo …

Wszystko wokół domu
Jaki kolor mozaiki do łazienki wybrać?

Istnieje wiele różnych kolorów mozaiki, z których można wybierać. Każdy kolor ma swoje unikalne cechy i korzyści, więc ważne jest, …