Zalety ocieplania domu pianką

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja domu pianką to inteligentny, łatwy i niedrogi sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za prąd. Pianka może być zainstalowana na zewnątrz domu, między ścianami i na szczycie krokwi dachowych. Pomaga to utrzymać ciepło w domu w zimie i chłód w lecie.

Oto niektóre z zalet izolacji pianką:

Oszczędność energii

Izolacja piankowa jest wykonana z poliuretanu o zamkniętych komórkach lub poliizocyjanuratu, który nie zawiera substancji chemicznych niszczących warstwę ozonową ani formaldehydu. Dzięki temu jest to produkt przyjazny dla środowiska, który sprzyja oszczędzaniu energii, utrzymując dom w cieplejszym stanie zimą i chłodniejszym latem. Zwiększa on również wartość R Twojego domu, która jest jego zdolnością do opierania się przepływowi ciepła przez jego powierzchnię. Wartość R zależy od tego, jak dobrze zaizolowane są ściany i sufity domu.

Zmniejszony transfer dźwięku

Izolacja piankowa zmniejsza transfer dźwięku pomiędzy pomieszczeniami, ponieważ blokuje przepływ powietrza przez małe przestrzenie, takie jak ściany i sufity. Działa to tak dobrze, że niektórzy ludzie skarżyli się, że słyszą odgłosy z innych pomieszczeń, gdy mają zainstalowaną izolację piankową!

Redukcja hałasu

Izolacja piankowa nie tylko zmniejsza przenoszenie dźwięków wewnątrz pomieszczenia, ale także hałasów zewnętrznych z wnętrza. Oznacza to, że możesz cieszyć się ciszą i spokojem nawet wtedy, gdy w innym pomieszczeniu ktoś ogląda telewizję lub głośno rozmawia.

Jeżeli chcesz się zdecydować na ocieplanie pianką Śląsk stanowi dobrą lokalizację, w której znajdzie się profesjonalne usługi, specjalizujące się w tej dziedzinie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Moskitiery, czyli skuteczny sposób na owady
Moskitiery, czyli skuteczny sposób na owady
W sezonie letnim pojawia się ogromna ilość owadów. Nie każdy z nas ma ochotę oglądać je w swoim mieszkaniu, jednak […]
Palmiarnia – poznaj egzotyczną roślinność i zrelaksuj się na łonie natury
Palmiarnia – poznaj egzotyczną roślinność i zrelaksuj się na łonie natury
Każdy z nas potrzebuje czasami naładować swoje wewnętrzne baterie. Czy można to zrobić bez konieczności wyjeżdżania na odludzie? Miejscem, w […]
Promocje dla stałych klientów – co warto wprowadzić w sklepie online?
Promocje dla stałych klientów – co warto wprowadzić w sklepie online?
Konkurencja, właściwie na każdym rynku jest ogromna. Firmy muszą coraz bardziej zabiegać o klientów. Ta sytuacja dotyczy także tych przedsiębiorców, […]