Usuwanie naklejek z mebli – jak to zrobić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naklejki to świetny sposób na udekorowanie domu, jednak niestety pozostawiają po sobie lepką pozostałość, która może być bardzo trudna do usunięcia. Usuwanie naklejek z mebli może być wyzwaniem, ale z odpowiednimi narzędziami i odrobiną cierpliwości, można to zrobić. Możesz to zrobić na kilka sposobów.

Jak usunąć naklejki z mebli?

Dokładną instrukcję usuwania naklejek znajdziesz w artykule: https://naklejkon.pl/blog/jak-usunac-naklejki-z-mebli, jednak warto spróbować jeszcze kilku domowych sposobów.

Kostki lodu

Jeśli naklejka jest jeszcze mokra, użyj kostki lodu, aby ją zamrozić. Odklej ją, gdy jest zamrożona i powtarzaj ten proces, aż usuniesz wszystkie pozostałości naklejki.

Wazelina lub olej

Użyj wazeliny lub oleju, aby pomóc zmiękczyć klej na naklejkach, które są przyklejone do twoich mebli. Możesz również użyć WD-40 lub innego typu rozpuszczalnika, aby pomóc usunąć je łatwiej.

Suszarka

Dobrym sposobem będzie też podgrzanie naklejki za pomocą suszarki do włosów. Pomoże to poluzować klej i dzięki temu będzie on łatwiejszy do ściągnięcia. Upewnij się, że suszarka do włosów jest ustawiony na niskim poziomie, aby przypadkowo nie spalić powierzchni mebli lub pozostawić żadnych śladów przez stosowanie zbyt dużej ilości ciepła na raz.

Ostre przedmioty

Zacznij skrobać naklejkę żyletką lub nożem, aby dostać się do kleju i ściągnij ją palcami. Jeśli obawiasz się, że skrobiąc po meblach, uszkodzisz je, spróbuj użyć jakiegoś mniej ostrego przedmiotu – powinno to zapobiec uszkodzeniom podczas usuwania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Stwórz z ogrodu funkcjonalny zakątek
Stwórz z ogrodu funkcjonalny zakątek
Przydomowy ogród to oaza spokoju, która powinna dawać nam ukojenie i relaks. Czar jednak pryska, gdy okazuje się, że zamiast […]
Opony do motocykla – co warto wiedzieć?
Opony do motocykla – co warto wiedzieć?
Opona to gumowa konstrukcja w kształcie pierścienia, która podtrzymuje ciężar pojazdu. Składa się ona z dwóch części – bieżnika i […]
Jakie usługi oferowane są przez firmy szkoleniowe?
Jakie usługi oferowane są przez firmy szkoleniowe?
Firma szkoleniowa to biznes, który zapewnia szkolenia i rozwój dla ludzi oraz organizacji. Firmy szkoleniowe mogą być małe lub duże, […]