Usuwanie naklejek z mebli – jak to zrobić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naklejki to świetny sposób na udekorowanie domu, jednak niestety pozostawiają po sobie lepką pozostałość, która może być bardzo trudna do usunięcia. Usuwanie naklejek z mebli może być wyzwaniem, ale z odpowiednimi narzędziami i odrobiną cierpliwości, można to zrobić. Możesz to zrobić na kilka sposobów.

Jak usunąć naklejki z mebli?

Dokładną instrukcję usuwania naklejek znajdziesz w artykule: https://naklejkon.pl/blog/jak-usunac-naklejki-z-mebli, jednak warto spróbować jeszcze kilku domowych sposobów.

Kostki lodu

Jeśli naklejka jest jeszcze mokra, użyj kostki lodu, aby ją zamrozić. Odklej ją, gdy jest zamrożona i powtarzaj ten proces, aż usuniesz wszystkie pozostałości naklejki.

Wazelina lub olej

Użyj wazeliny lub oleju, aby pomóc zmiękczyć klej na naklejkach, które są przyklejone do twoich mebli. Możesz również użyć WD-40 lub innego typu rozpuszczalnika, aby pomóc usunąć je łatwiej.

Suszarka

Dobrym sposobem będzie też podgrzanie naklejki za pomocą suszarki do włosów. Pomoże to poluzować klej i dzięki temu będzie on łatwiejszy do ściągnięcia. Upewnij się, że suszarka do włosów jest ustawiony na niskim poziomie, aby przypadkowo nie spalić powierzchni mebli lub pozostawić żadnych śladów przez stosowanie zbyt dużej ilości ciepła na raz.

Ostre przedmioty

Zacznij skrobać naklejkę żyletką lub nożem, aby dostać się do kleju i ściągnij ją palcami. Jeśli obawiasz się, że skrobiąc po meblach, uszkodzisz je, spróbuj użyć jakiegoś mniej ostrego przedmiotu – powinno to zapobiec uszkodzeniom podczas usuwania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak badać bezpieczeństwo instalacji elektrycznych?
Jak badać bezpieczeństwo instalacji elektrycznych?
Elektryczność niewątpliwie należy do jednych z największych odkryć ludzkości, a jej rozpowszechnienie do kluczowych osiągnięć, które przyczyniło się do szybkiego […]
Na czym polega fenomen diety pudełkowej?
Na czym polega fenomen diety pudełkowej?
Dieta pudełkowa zyskuje coraz bardziej na popularności. Początkowo stała się synonimem sposobu na odchudzanie. Ostatnio jednak jest bardziej wyrazem dbałości […]
Jakie wymogi powinny spełniać opakowania, w których przechowywana jest żywność na sklepie?
Jakie wymogi powinny spełniać opakowania, w których przechowywana jest żywność na sklepie?
Opakowania do przechowywania i transportowania żywności muszą posiadać odpowiednie certyfikaty. Do produkcji worków foliowych używa się jedynie materiałów najwyższej jakości, […]