Choroba zwyrodnieniowa stawów oraz urazy chrząstki, mięśni i ścięgien w znaczący sposób ograniczają sprawność fizyczną. Jednak zmniejszona ruchomość to nie jedyna konsekwencja rozwijającej się choroby czy urazu. Wykonywanie nawet drobnych ruchów może wiązać się z silnymi dolegliwościami bólowymi. Jest problem, który dotyczy ogromnej liczby osób. Już po 40. roku życia znacznie wzrasta ryzyko wystąpienia zwyrodnienia stawów.
Proces zwyrodnieniowy spowodowany jest zmniejszoną ilością chrząstki, która amortyzuje ruchy. Gdy ulega degradacji, występują trudności z wykonywaniem ruchów oraz ból. Aby nie doprowadzić do niesprawności ruchowej, należy w przypadku wystąpienia objawów jak najszybciej udać się po pomoc.
Należy zacząć od tego, że jest to metoda w pełni bezpieczna, która przeprowadzana jest przez licencjonowane ośrodki. Jej skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. W terapii Orthokine wykorzystywane są białka przeciwzapalne. Białka te są pobierane od pacjenta z jego krwi, następnie namnożone i podane w postaci wstrzyknięcia, czyli pacjent jest leczony za pomocą własnej krwi, a dokładnie właściwych białek znajdujących się w niej.
Efekty takiego wstrzyknięcia to zmniejszenie dolegliwości bólowych, spowolnienie lub zahamowanie degradacji chrząstki i redukcja stanów zapalnych. Terapia Orthokine wskazana jest w leczeniu zwyrodnienia stawów, stanów zapalnych, ale również w przypadku urazów ścięgien czy mięśni oraz bólów korzeniowych pleców. Jej zastosowanie może uchronić przed niesprawnością ruchową.