Piekarnia – jakie produkty oferuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chleby i ciastka to główne produkty piekarni. Można jednak znaleźć również ciasteczka, ciasta, placki i inne rodzaje ciast. Niektóre piekarnie oferują więcej odmian pieczywa niż inne. Najpopularniejsze rodzaje pieczywa to:

Biały chleb

Ten rodzaj chleba jest wykonany z mąki pszennej i ma miękką teksturę.

Chleb pełnoziarnisty 

Ten typ chleba jest wykonany w 100% z mąki pełnoziarnistej i nie zawiera żadnych dodatków ani konserwantów. Jest uważany za zdrowszy niż biały chleb ze względu na wysoką zawartość błonnika i niski indeks glikemiczny (IG).

Chleb żytni 

Ten rodzaj chleba jest produkowany z mąki żytniej. Żyto ma ciemniejszy kolor niż mąka pszenna, co sprawia, że jego smak różni się od białego lub pełnoziarnistego chleba. Żyto ma więcej błonnika niż mąka pszenna, ale ma też niższą zawartość białka w porównaniu z tymi dwoma mąkami.

Chleb wieloziarnisty 

Ten rodzaj chleba zawiera kilka rodzajów ziaren, które nadają mu bogaty smak i wiele składników odżywczych. Wiele osób woli pieczywo wieloziarniste od innych rodzajów, ponieważ daje im więcej możliwości podczas spożywania posiłków w domu lub w miejscu pracy, gdzie przez cały dzień nie można jeść nic innego niż kanapki lub sałatki!

Croissanty 

Są to spłaszczone ciastka w kształcie pierścienia o płatkowej teksturze i maślanym smaku. Croissanty wyrabia się przy użyciu drożdży, a następnie piecze w piekarniku.

Bajgle 

Bajgle są podobne do croissantów, ponieważ również są robione z drożdży i pieczone w piekarniku. Różnica polega na tym, że bajgle mają dziurę przez środek, co sprawia, że wyglądają jak pączki.

Jeśli chcesz kupić świeże pieczywo, to sprawdź stronę: https://ostojaslowianka.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co powinien zawierać plan żywieniowy
Co powinien zawierać plan żywieniowy
Planowanie menu dla całej rodziny to ogromne wyzwanie. Każdy bowiem posiłek powinien być zbilansowany i zawierać niezbędną ilość składników odżywczych. […]
Choroby stóp, a aktywność fizyczna – jak można temu zaradzić?
Choroby stóp, a aktywność fizyczna – jak można temu zaradzić?
Słoneczna pogoda sprzyja uprawiania sportów, które niewątpliwie są korzystne dla zdrowia. Okazuje się jednak, że duża aktywność fizyczna, szczególnie bieganie, […]
Spływ kajakowy – przeżyj niesamowitą przygodę
Spływ kajakowy – przeżyj niesamowitą przygodę
Spływ kajakiem po rzece jest doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie czasu nad wodą. Jest to forma rozrywki, z której mogą […]