Pełna księgowość – z czego się składa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pełna księgowość jest najbardziej kompletnym i szczegółowym ze wszystkich sprawozdań finansowych. Zawiera wszystkie informacje o wynikach firmy za dany okres, w tym rachunek zysków i strat, bilans, rachunek przepływów pieniężnych oraz noty do sprawozdania finansowego.

Bilans 

Zawiera listę wszystkich aktywów, zobowiązań i kapitału własnego w danym momencie. Jest to w zasadzie obraz kondycji finansowej firmy w danym momencie. Bilans pokazuje, co posiadasz (aktywa), co jesteś winien (zobowiązania) i co pozostało (kapitał własny). Aktywa to takie rzeczy jak gotówka, zapasy, budynki i wyposażenie. Pasywa to długi, takie jak pożyczki czy płatności kartą kredytową. Kapitał własny to różnica między aktywami a zobowiązaniami.

Rachunek zysków i strat 

Mówi o tym, ile pieniędzy firma zarobiła lub straciła w danym okresie czasu. Przedstawia on przychody ze sprzedaży minus wydatki, takie jak koszt sprzedanych towarów, koszty operacyjne, takie jak wynagrodzenia pracowników i koszty marketingu, podatki płacone z własnej kieszeni oraz odsetki od pożyczek zaciągniętych na działalność.

Rachunek przepływów pieniężnych 

Rachunek przepływów pieniężnych dostarcza informacji o terminach przepływów pieniężnych i źródłach gotówki. Pokazuje również, jaka ilość gotówki jest dostępna, aby spłacić zadłużenie lub zainwestować w aktywa takie jak nieruchomości, zakłady i sprzęt. Rachunek przepływów pieniężnych pomaga inwestorom zrozumieć związek pomiędzy zyskiem (dochodem netto) a przepływem środków pieniężnych.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej możliwości, to pełna księgowość Olsztyn, jest miastem, w którym swoje siedziby ma wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Praktyczne zastosowanie igłofiltrów – gdzie, kiedy i w jaki sposób?
Praktyczne zastosowanie igłofiltrów – gdzie, kiedy i w jaki sposób?
Igłofiltry są używane do filtrowania strumienia cieczy poprzez przepuszczanie go przez serię małych rurek. Ciecz przechodzi przez rurki w jednym […]
Jak wybrać profesjonalny sklep krawiecki?
Jak wybrać profesjonalny sklep krawiecki?
Rynek odzieżowy w Polsce cały czas się rozwija. W związku z tym wzrasta też popyt na tkaniny i akcesoria krawieckie. […]
Czerwona torebka – klasyka gatunku
Czerwona torebka – klasyka gatunku
Romantyczna randka, spotkanie ze znajomymi w ulubionej restauracji, albo impreza okolicznościowa w gronie rodzinnym to doskonałe okazje na to, by […]