Pełna księgowość – z czego się składa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pełna księgowość jest najbardziej kompletnym i szczegółowym ze wszystkich sprawozdań finansowych. Zawiera wszystkie informacje o wynikach firmy za dany okres, w tym rachunek zysków i strat, bilans, rachunek przepływów pieniężnych oraz noty do sprawozdania finansowego.

Bilans 

Zawiera listę wszystkich aktywów, zobowiązań i kapitału własnego w danym momencie. Jest to w zasadzie obraz kondycji finansowej firmy w danym momencie. Bilans pokazuje, co posiadasz (aktywa), co jesteś winien (zobowiązania) i co pozostało (kapitał własny). Aktywa to takie rzeczy jak gotówka, zapasy, budynki i wyposażenie. Pasywa to długi, takie jak pożyczki czy płatności kartą kredytową. Kapitał własny to różnica między aktywami a zobowiązaniami.

Rachunek zysków i strat 

Mówi o tym, ile pieniędzy firma zarobiła lub straciła w danym okresie czasu. Przedstawia on przychody ze sprzedaży minus wydatki, takie jak koszt sprzedanych towarów, koszty operacyjne, takie jak wynagrodzenia pracowników i koszty marketingu, podatki płacone z własnej kieszeni oraz odsetki od pożyczek zaciągniętych na działalność.

Rachunek przepływów pieniężnych 

Rachunek przepływów pieniężnych dostarcza informacji o terminach przepływów pieniężnych i źródłach gotówki. Pokazuje również, jaka ilość gotówki jest dostępna, aby spłacić zadłużenie lub zainwestować w aktywa takie jak nieruchomości, zakłady i sprzęt. Rachunek przepływów pieniężnych pomaga inwestorom zrozumieć związek pomiędzy zyskiem (dochodem netto) a przepływem środków pieniężnych.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej możliwości, to pełna księgowość Olsztyn, jest miastem, w którym swoje siedziby ma wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Haft czy nadruk, czyli jak ozdabiać rzeczy codziennego użytku
Haft czy nadruk, czyli jak ozdabiać rzeczy codziennego użytku
Atrakcyjnie wykonane gadżety przyciągają uwagę kupujących. Ten aspekt marketingowy starają się wykorzystać firmy w różnych branżach, aby wyeksponować oferowane produkty […]
Do czego służą hale namiotowe?
Do czego służą hale namiotowe?
Hale namiotowe to stosunkowo proste pod względem budowy, ale niezwykle funkcjonalne konstrukcje dla każdego, kogo celem jest szybkie wzniesienie wielkogabarytowego […]
Na co możesz zabrać swojego partnera w waszym wyjątkowym dniu?
Na co możesz zabrać swojego partnera w waszym wyjątkowym dniu?
Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest pokój hotelowy, ale prawdopodobnie nie jest to właściwa odpowiedź. Podczas gdy wiele osób […]