Od czego rozpocząć przygodę ze skokami spadochronowymi?

Czas wolny

Skoki spadochronowe to emocjonujący sport, na którego uprawianie nie każdy ma odwagę. Osoby, które jednak chciałyby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, powinny zapisać się na takie w tandemie. Są one dostępne dla wszystkich zainteresowanych, również tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z taką aktywnością. Oddanie próby z doświadczonym instruktorem jest chętnie wybierane przez amatorów szukających niecodziennych wrażeń, gdyż skok w tandemie nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.

Co zrobić, aby zostać profesjonalnym spadochroniarzem?

Osoby, które chciałyby w przyszłości skakać samodzielnie lub nawet zostać instruktorem, powinny najpierw spróbować swoich sił w tandemie. W ten sposób przekonają się, czy rzeczywiście jest to sport dla nich. Decydując się na taką aktywność, warto wybierać renomowane szkoły, np. https://www.skokwtandemie.pl/.

Jeszcze przed swoją pierwszą próbą, doświadczony pilot instruuje uczestnika, jak będzie wyglądać skok. Omawia wszystkie fazy lotu i prezentuje prawidłową sylwetkę. Podczas skoku odpowiada on za bezpieczeństwo i otwiera spadochron w odpowiednim momencie. Dzięki temu można przeżyć niesamowite chwile w powietrzu.

Osoby, które chcą kontynuować swoją przygodę z tym sportem, powinny zapisać się na kurs AFF. Podczas szkolenia skoki odbywają się już samodzielnie, ale w towarzystwie instruktora, który reguluje sylwetkę swojego podopiecznego i reaguje w przypadku niebezpiecznych sytuacji. Po odbyciu kursu należy zdać egzamin, który jeszcze bardziej przybliża nowego skoczka to samodzielnego uprawiania tego sportu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =