Manekiny – nieoceniona przedmiot w zakresie dziedzin krawiectwa, jak i mody

Życie i styl

Manekiny znajdują szerokie zastosowanie zarówno w krawiectwie, jak i w modzie, kiedy to prezentowane są na nich ubrania. Stanowią nieodłączny element każdego profesjonalnego zakładu krawieckiego. Jakie jest zastosowanie manekinów i dlaczego są tak ważne w domu mody, jak i u krawca?

Manekiny w krawiectwie

W celu poznania w jaki sposób wykonane są manekiny krawieckie, warto przyjrzeć się np. następującej stronie internetowej https://emanekiny.pl/krawieckie. Z łatwością można dostrzec, że produkowane do celów krawiectwa manekiny muszą być wyjątkowo zgrabne i wykonane z dbałością o szczegóły. To od nich zależy, czy wyprodukowana przez krawca tkanina będzie dobrze leżeć na kliencie bez wielu poprawek. Manekiny te zazwyczaj zbudowane są ze styropianowego wypełnienia, co pozwala na wbijanie w nie szpilek bez ich zniszczenia, a pokryte z zewnątrz warstwą odporną na działanie wysokich temperatur i rozgrzanej pary wodnej, co pozwala na wygodne prasowanie odzieży bez jej zdejmowania z manekina. Często posiadają liczne regulacje, pozwalające dopasować je do konkretnego klienta. Sprzedawane są również w wielu rozmiarach odpowiadających sylwetkom męskim, kobiecym i dziecięcym, a nawet kobiet w ciąży. Ich kolory zazwyczaj sprowadzają się do czerni i ecru, a podstawa wykonana jest z drewna lub stali, z regulacją wysokości.

Manekiny w świecie mody

Manekiny te spotkać można zarówno na ekspozycjach sklepowych, jak i w zakładach krawieckich w częściach dostępnych dla klienta. Bardzo często przy ich wykonaniu przykłada się dużą wagę do walorów estetycznych i naturalności. Mogą posiadać nawet odwzorowane kolory i malowane usta. Całość osadzona jest zazwyczaj na szklanych podstawach. W przeciwieństwie do zakładów krawieckich, przez sklepy częściej wybierane są warianty manekinów w postaci całej ludzkiej sylwetki, a nie tylko jej torsu czy głowy.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =

Życie i styl
Jaka lampa najlepiej sprawdzi się w sypialni?

Sypialnia to miejsce, w którym możesz się zrelaksować i odprężyć po długim dniu. To także miejsce, w którym spędzasz część …

Życie i styl
Czerwona torebka – klasyka gatunku

Romantyczna randka, spotkanie ze znajomymi w ulubionej restauracji, albo impreza okolicznościowa w gronie rodzinnym to doskonałe okazje na to, by …