Styl skandynawski – czy dodatki są też ważne?

Wszystko wokół domu

Styl skandynawski już od kilku lat robi w Polsce duże wrażenie i coraz bardziej zyskuje na popularności. Oglądając ogłoszenia mieszkań na sprzedaż można zauważyć, że część z nich jest bardzo do siebie podobna. Jest prosta odpowiedź na to dlaczego się tak dzieje. Styl skandynawski jest obecnie bardzo modny. Wykończenie mieszkania w takim stylu często podnosi jego atrakcyjność i pozytywnie wpływa na ostateczną cenę sprzedaży nieruchomości.

Czym cechuje się styl skandynawski?

Dominującymi cechami stylu skandynawskiego jest prostota wykończenia oraz jasne barwy. Dominujące kolory to biel i jasne odcienie szarości. Wnętrza urządzone w takim stylu cechują się minimalizmem, przestronnością i poczuciem nieskazitelnej czystości. Wiele osób zastanawia się, czy do stylu cechującego się minimalizmem i prostotą należy stosować dodatki? Oczywiście, że tak.

Jakie dodatki zastosować w stylu skandynawskim?

Dodatkami pasującymi do większości stosowanych styli są poduszki, narzuty, koce. Należy zastosować tkaniny przytulne i ciepłe. Niezwykle istotnym dodatkiem są lampy ścienne w stylu skandynawskim. Dobrze rozmieszczone źródła światła nie tylko rozjaśnią pomieszczenie, ale też potrafią zbudować poczucie bezpieczeństwa. Skandynawowie lubują się w ciepłych barwach światła.

Przy wyborze dodatków warto kierować się własnymi upodobaniami. Wnętrze domu i mieszkania ma zapewniać komfort i przyjemny pobyt mieszkańcom. To ich upodobania powinny stanowić o ostatecznym wyborze dodatków, ich kolorów, faktur i kształtów. Każdy element wykończenia należy dobrze przemyśleć.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − 4 =

Wszystko wokół domu
Akcesoria do kuchni – co potrzebujesz?

Kuchnia jest ważnym pomieszczeniem w domu. To nie tylko miejsce, w którym gotujesz, ale także miejsce, w którym spędzasz dużo …

Wszystko wokół domu
Jaki kolor mozaiki do łazienki wybrać?

Istnieje wiele różnych kolorów mozaiki, z których można wybierać. Każdy kolor ma swoje unikalne cechy i korzyści, więc ważne jest, …