Jakie zabiegi wykonują dentyści?

Życie i styl

Dentyści to specjaliści, do których zgłaszasz się, gdy boli Cię ząb, potrzebujesz wypełnienia, korony lub kanału korzeniowego. Dentyści są odpowiedzialni za diagnozowanie, leczenie i zapobieganie chorobom jamy ustnej. Zapewniają oni również opiekę profilaktyczną i edukują pacjentów, jak utrzymać zdrowe zęby.

Pracę dentystów można podzielić na trzy główne kategorie:

Opieka profilaktyczna

Opieka profilaktyczna to połączenie czyszczenia i zdjęć rentgenowskich, które mają na celu zapobieganie chorobom zębów poprzez usuwanie płytki nazębnej (lepkiej substancji, która tworzy się na zębach) i kamienia nazębnego (stwardniałej płytki) z zębów. Płytka nazębna jest główną przyczyną chorób dziąseł, ubytków i utraty zębów. Ważne jest, aby regularnie usuwać płytkę nazębną z zębów, ponieważ może ona szybko się gromadzić, jeśli nie jest leczona. 

Stomatologia estetyczna

Stomatologia kosmetyczna odnosi się do procedur zaprojektowanych w celu poprawy wyglądu uśmiechu osoby bez wpływu na funkcję. Powszechne zabiegi kosmetyczne obejmują wybielanie zębów, naprawy wyszczerbione lub zniekształcone zęby, ponowne kształtowanie dziąseł wokół implantów stomatologicznych i zastąpienie brakujących zębów ze sztucznymi zwanymi protezami.

Leczenie chirurgiczne 

Zabiegi chirurgiczne obejmują wyrywanie zębów, gdy zachodzi taka potrzeba.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z pomocy specjalisty, to koniecznie odwiedź stronę internetową: https://ladentica.pl/ i poznaj szczegóły.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − pięć =

Życie i styl
Czerwona torebka – klasyka gatunku

Romantyczna randka, spotkanie ze znajomymi w ulubionej restauracji, albo impreza okolicznościowa w gronie rodzinnym to doskonałe okazje na to, by …

Życie i styl
Jakie przekąski na imprezę kupić?

Jeśli organizujesz przyjęcie, chcesz mieć pewność, że Twoi goście dobrze się bawią. Przekąski są doskonałym sposobem na osiągnięcie tego celu, …