Jakie kroki należy podjąć podczas wypadku drogowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oto kilka podstawowych kroków, które powinieneś podjąć w następstwie wypadku drogowego:

Zachowaj spokój i w razie potrzeby wezwij pomoc

Jeśli to możliwe, usuń swój pojazd z ruchu, jeśli jest to bezpieczne. Jeśli Twój samochód utknął lub jest unieruchomiony, wtedy przyda się pomoc drogowa Wrocław jest miastem, w którym taką pomoc znajdziesz. Jeśli ktoś jest ranny i potrzebuje pomocy medycznej, natychmiast zadzwoń pod numer 911.

Sprawdź najpierw siebie

Wysiądź z samochodu i sprawdź, czy nie masz obrażeń, w tym skaleczeń i siniaków, a także wszelkich uszkodzeń pojazdu, które mogłyby wpłynąć na jego bezpieczeństwo. Jeśli podejrzewasz poważne obrażenia, takie jak złamane kości lub uraz głowy (krwawienie lub utrata przytomności), natychmiast zadzwoń pod numer 911 lub natychmiast skorzystaj z pomocy medycznej, jeśli jest ona dostępna w pobliżu.

Sprawdź zdrowie innych poszkodowanych

Sprawdź dokładnie innych kierowców i pasażerów pod kątem obrażeń i w razie potrzeby pomóż im. Jeśli ktoś jest ranny, a Ty masz możliwość udzielenia mu pomocy, zrób to. Jeśli nie, spróbuj znaleźć kogoś, kto może pomóc.

Wymień informacje z innymi kierowcami biorącymi udział w wypadku

Pozyskaj od nich ich imię i nazwisko; adres; numer telefonu; informacje o ubezpieczeniu; numer prawa jazdy (jeśli jest dostępny); numer tablicy rejestracyjnej; data, godzina i miejsce wypadku; nazwiska świadków wypadku; inne istotne szczegóły dotyczące tego, co się stało, które mogą pomóc w ustaleniu winy za wypadek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do jakich prac warto zatrudnić firmę sprzątającą?
Do jakich prac warto zatrudnić firmę sprzątającą?
Dbanie o porządek i czystość na obiekcie czy w lokalu jest sprawą niezmiernie ważną. W grę wchodzi tu zasada „jak […]
Zepsuty rozrusznik – co może być przyczyną awarii?
Zepsuty rozrusznik – co może być przyczyną awarii?
Rozrusznik to bardzo ważny element każdego pojazdu. Spełnia on niezwykle ważną rolę, ponieważ jest odpowiedzialny za uruchomienie silnika. Z racji […]
Co musi znaleźć się w nowoczesnej kuchni?
Co musi znaleźć się w nowoczesnej kuchni?
Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne i użyteczne. Aranżując ją, warto jednak zwrócić uwagę również […]