Jakie cechy charakterystyczne posiada kawa brazylijska?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brazylijska kawa to bardzo popularny na świecie gorący napój. Znana jest również pod nazwą „Cafe Brasil”. Ziarna uprawiane są w centralnej i południowej części Brazylii, gdzie klimat jest idealny do uprawy fasoli.

Cechy charakterystyczne brazylijskiej kawy

Do cech charakterystycznych kawy brazylijskiej należą:

Aromat

kawa brazylijska ma aromat, który jest mocny i słodki. Aromat pochodzi ze sposobu, w jaki ziarna są palone. Podczas palenia wytwarzają one na wierzchu dużo oleju, co sprawia, że wyglądają na oleiste. To właśnie dlatego ten rodzaj kawy ma tak silny aromat.

Ciało

Ze względu na wszystkie olejki, które zostały wydobyte z ziaren podczas palenia, kawa brazylijska ma bogatą konsystencję i może być stosowana na wiele różnych sposobów. Kawa brazylijska jest często używana do espresso lub dripa, ale można ją również wykorzystać do przygotowania cold brew.

Smak

Brazylijska kawa ma wyrazisty smak, który jest kremowy z nutami czekolady i karmelu. Ma również owocowy aromat, który pochodzi od sposobu, w jaki ziarna są palone. Jest to bardzo gładka kawa, którą łatwo się pije. Smak brazylijskiej kawy jest często opisywany jako pełny, z nutami kakao i karmelu. Jeżeli chciałbyś spróbować brazylijskiej kawy to śmiało możesz sprawdzić sklep na stronie https://mkcafe.pl/kawy-brazylijskie, który oferuje właśnie taką kawę.

Kolor

Kolor brazylijskiej kawy jest zazwyczaj ciemniejszy niż innych rodzajów kawy, ponieważ zawiera ona więcej olejków niż inne rodzaje kawy. Kawa brazylijska ma często ciemnobrązowy kolor, ale może być również średnio brązowa, a nawet jasnobrązowa. Zależy to od sposobu jej palenia i ilości olejków w ziarnach kawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Filtry wstępne – czym  są i jak działają?
Filtry wstępne – czym są i jak działają?
W układach wentylacyjnych nawiewnych, nawiewno-wywiewnych oraz tych z rekuperacją, montowanych jest kilka rodzajów filtrów. W dzisiejszym poradniku dowiemy się czym […]
YubiKey – co warto wiedzieć?
YubiKey – co warto wiedzieć?
YubiKey to fizyczne urządzenie sprzętowe, za pomocą którego można przeprowadzić dwuskładnikowe uwierzytelnianie. W ostatnich latach zyskało ono na popularności, będąc […]
Jak wygląda proces sprzedaży samochodu?
Jak wygląda proces sprzedaży samochodu?
W obecnych czasach wielu z nas pozbywa się starych samochodów. Większość robi to z powodu zakupu nowego auta, natomiast część […]