Jak wybrać pióro wieczne?

Życie i styl

Współcześnie większość osób wykorzystuje do pisania długopisy, ale mimo to nadal istnieje spora grupa miłośników klasycznych i stylowych piór wiecznych. Są to w dużej mierze prezesi firm (ogólnie ludzie na wysokich stanowiskach), kolekcjonerzy oraz osoby o usposobieniu romantycznym, pałający dużym sentymentem do przeszłości. Godne polecenia są zwłaszcza włoskie pióra marki Aurora. Wyróżniają się bowiem eleganckim designem i dużą wytrzymałością, a ponadto są stosunkowo łatwo dostępne w naszym kraju. 

Stalówka to element o szczególnym znaczeniu

Wybierając dla siebie pióro wieczne, w pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na jakość stalówki, ponieważ to od niej zależy komfort pisania oraz wygląd liter. Warto postawić na produkt ze stalówką średniej grubości (oznaczoną jako M), delikatnie zaokrągloną lub prostą, a także dosyć elastyczną (ale nie za bardzo). Drugim istotnym parametrem jest system napełniania. Zdecydowanie najwygodniejsze są pióra wieczne z nabojami, których wymiana odbywa się szybko i sprawnie. Są one idealne zwłaszcza dla dzieci i osób niezbyt uważnych, a to ze względu na ograniczone do minimum ryzyko zabrudzenia.

Na rynku znajdziemy też produkty z konwerterami (wyciąganymi tłoczkami), odznaczające się tym, że można je napełniać dowolnym rodzajem atramentu. Kolejny ważny czynnik to materiał wykonania. Najbardziej trwałe i długowieczne są pióra z materiałów szlachetnych, charakteryzujące się sporą wagą i wysoką ceną. Oczywiście w sklepach kupimy bez problemu wyroby z tworzyw sztucznych, ale nadają się one głównie dla osób początkujących, które dopiero wkraczają w fascynujący świat kaligrafii. Dodajmy, że pióro powinno idealnie współgrać z dłonią i być stylowo ozdobione. 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − 1 =

Życie i styl
Czerwona torebka – klasyka gatunku

Romantyczna randka, spotkanie ze znajomymi w ulubionej restauracji, albo impreza okolicznościowa w gronie rodzinnym to doskonałe okazje na to, by …

Życie i styl
Jakie przekąski na imprezę kupić?

Jeśli organizujesz przyjęcie, chcesz mieć pewność, że Twoi goście dobrze się bawią. Przekąski są doskonałym sposobem na osiągnięcie tego celu, …